Nenechme Jitku na pospas agresivní rakovině

Prostějov, Kostelec na Hané / Zbierku organizuje Jitka Žilinčíková zc.ecnanif-ixelf@ceduh.irij

{}
0 %

Nenechme Jitku na pospas agresivní rakovině

Vybraných 115 932 Kč z 2 000 000 Kč
Zostáva -719 dní
6 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 26. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Jiťa. Je mi 35 let, mám milujícího manžela a děti, pro které tu chci být co nejdéle. Proto nikdy nevzdám svůj boj s velmi agresivním typem rakoviny, kterým trpím, zvaném Cholangiocarcinoma.

V lednu jsem uslyšela od lékařů větu: „Léčba nezabrala a jediné co vám můžeme nabídnout je paliativní péče.“ S manželem jsme se ale rozhodli nezanechat našeho boje, už hlavě kvůli dětem. Manžel začal hledat odborníky v ČR. Chtěli jsme slyšet více názorů a vyzkoušet vše, léčitele, diety a doplňky stravy. Bohužel můj stav se stále zhoršoval a lékaři mi žádnou šanci nedávali.

Moje sestra Lucka, která žije v Anglii kontaktovala jejich specialisty zabývající se mým typem rakoviny. Musela jsem opustit můj milovaný domov, manžela i děti a odletět do Anglie začít svůj další boj. Byla jsem seznámena s tím, že šance na léčbu je velmi nízká z důvodu extrémního nádoru na játrech a vysoké hladiny bilirubinu. Nabídli mi ale operaci, při níž by mi byl zaveden sten na otevření žlučových cest, který by snížil hladinu bilirubinu, aby byla možná léčba chemoterapií.

Protože se můj stav stále zhoršoval. Byla jsem žlutá, zavodněná, nemohla jíst, dýchat, chodit ani spát, tak mě sestra odvezla do nemocnice. Bylo to za 5 minut 12. Poprvé v životě jsem si připustila, že je to možná můj poslední den a měla opravdový strach.

Operací mě lékaři doslova vytrhli hrobníkovi z lopaty, vyvedli mi drén na odvod žluči. Nyní už mám jen permanentní na vodu, kdy každý den odsávám 1,5-2 litry vody a místo vnějšího odvodu žluči mi byl voperován stent. Stala jsem se tak lehčí nejprve o 3 a postupně o dalších 14 litrů. Úspěšná operace žlučovodů však nebyla poslední nezbytnou operací. Je potřeba v léčbě pokračovat. Celkové náklady budou 6 milionů.

Obracím se tak na vás s prosbou o pomoc při financování léčby.

Do dneška se náklady na léčbu vyšplhaly na částku 1,5 milionu korun.

 Jitčina dlouhá cesta

Můj boj s rakovinou začal plíživě v roce 2020, kdy mi byla zjištěna bulka pod žebry. Testy však nic neprokázaly. Na jaře 2021 se můj zdravotní stav zhoršil. Výsledky ukázaly velký nádor na játrech s metastázemi a biopsie potvrdila rakovinu. Následovala okamžitá 7hodinová operace.

Histologie prokázala rakovinu jater. Jedná se o vzácný a agresivní nádor. Nastoupila jsem tedy na onkologii a začala s chemoterapií. Magnetická rezonance ukázala metastáze a útvar na zbytku jater. Pak jsem v lednu uslyšela větu o paliativní péči a zbytek příběhu jste četli.

Bojuji však dál, protože nyní vím, že léčba existuje. S rodinou Vám budeme velmi vděční za jakoukoli pomoc. 

Zbierku dosiaľ podporili 222 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi