Nenechme Jitku na pospas agresivní rakovině

Prostějov, Kostelec na Hané / Organizer: Jitka Žilinčíková zc.ecnanif-ixelf@ceduh.irij

{}
0 %

Nenechme Jitku na pospas agresivní rakovině

Amount raised 74 191 Kč of 2 000 000 Kč goal
Left 76 days
4 % z původního cíle
The campaign has ended 01. August 2022

Help by sharing

Jmenuji se Jiťa. Je mi 35 let, mám milujícího manžela a děti, pro které tu chci být co nejdéle. Proto nikdy nevzdám svůj boj s velmi agresivním typem rakoviny, kterým trpím, zvaném Cholangiocarcinoma.

V lednu jsem uslyšela od lékařů větu: „Léčba nezabrala a jediné co vám můžeme nabídnout je paliativní péče.“ S manželem jsme se ale rozhodli nezanechat našeho boje, už hlavě kvůli dětem. Manžel začal hledat odborníky v ČR. Chtěli jsme slyšet více názorů a vyzkoušet vše, léčitele, diety a doplňky stravy. Bohužel můj stav se stále zhoršoval a lékaři mi žádnou šanci nedávali.

Moje sestra Lucka, která žije v Anglii kontaktovala jejich specialisty zabývající se mým typem rakoviny. Musela jsem opustit můj milovaný domov, manžela i děti a odletět do Anglie začít svůj další boj. Byla jsem seznámena s tím, že šance na léčbu je velmi nízká z důvodu extrémního nádoru na játrech a vysoké hladiny bilirubinu. Nabídli mi ale operaci, při níž by mi byl zaveden sten na otevření žlučových cest, který by snížil hladinu bilirubinu, aby byla možná léčba chemoterapií.

Protože se můj stav stále zhoršoval. Byla jsem žlutá, zavodněná, nemohla jíst, dýchat, chodit ani spát, tak mě sestra odvezla do nemocnice. Bylo to za 5 minut 12. Poprvé v životě jsem si připustila, že je to možná můj poslední den a měla opravdový strach.

Operací mě lékaři doslova vytrhli hrobníkovi z lopaty, vyvedeny mi drén na odvod žluči. Nyní už mám jen permanentní na vodu, kdy každý den odsávám 1,5-2 litry vody a místo vnějšího odvodu žluči mi byl voperován stent. Stala jsem se tak lehčí nejprve o 3 a postupně o dalších 14 litrů. Úspěšná operace žlučovodů však nebyla poslední nezbytnou operací. Je potřeba v léčbě pokračovat. Celkové náklady budou 6 milionů.


Obracím se tak na vás s prosbou o pomoc při financování léčby.

Do dneška se náklady na léčbu vyšplhaly na částku 1,5 milionu korun.

 Jitčina dlouhá cesta

Můj boj s rakovinou začal plíživě v roce 2020, kdy mi byla zjištěna bulka pod žebry. Testy však nic neprokázaly. Na jaře 2021 se můj zdravotní stav zhoršil. Výsledky ukázaly velký nádor na játrech s metastázemi a biopsie potvrdila rakovinu. Následovala okamžitá 7hodinová operace.

Histologie prokázala rakovinu jater. Jedná se o vzácný a agresivní nádor. Nastoupila jsem tedy na onkologii a začala s chemoterapií. Magnetická rezonance ukázala metastáze a útvar na zbytku jater. Pak jsem v lednu uslyšela větu o paliativní péči a zbytek příběhu jste četli.

Bojuji však dál, protože nyní vím, že léčba existuje. S rodinou Vám budeme velmi vděční za jakoukoli pomoc. 

121 donations

373 Kč — Anonymous donor about 5 hours ago

500 Kč — Anonymous donor about 5 hours ago

“Jitko hodně štěstí 🍀🍀🍀”
252 Kč — Anonymous donor about 12 hours ago

“Bojujte, jsou veci mezi nebem a zemi, viz. treba kniha Musela jsem zemrit. Posilam hodne sil.”
2 000 Kč — Anonymous donor about 13 hours ago

252 Kč — Anonymous donor about 14 hours ago

“🍀🙏”
1 221 Kč — Maki about 14 hours ago

200 Kč — Anonymous donor about 16 hours ago

400 Kč — Dejdy 1 day ago

100 Kč — Anonymous donor 1 day ago

2 112 Kč — Anonymous donor 1 day ago