Mechanický vozík na míru pro aktivního sportovce Páju

Praha / Zbierku organizuje Pavel Štolba moc.liamg@ap.ablots

{}
0 %

Mechanický vozík na míru pro aktivního sportovce Páju

Vybraných 33 945 Kč z 150 991 Kč
Zostáva 33 dní
22 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Pavel Štolba, je mi 33 let a narodil jsem se v Příbrami. 

Už od mala rodiče zjišťovali, že se od svého dvojčete liším. 

Dlouho mi trvalo, než jsem se naučil chodit a jezdit na kole. Nenaučil jsem se bruslit či jezdit na skateboardu. Když jsem byl starší, tak jsem při chůzi zakopával, nepřenesl sklenici vody nebo i talíř s jídlem.

Později mi po dalších v pozdějším věku byla diagnostikováno vzácné neurodegenetrativní onemocnění Friedreichova ataxie, které zhoršuje hrubou i jemnou motoriku a stabilitu, způsobuje proto problémy s pohybem. Nese s sebou, bohužel, i další příznaky: onemocnění srdce, cukrovku, skoliózu, únavu, problémy se zrakem, sluchem a řečí, dokonce i s psychikou. 

Zpočátku jsem na delší trasy používal chodítko, od 18ti let jsem již výhradně na mechanickém vozíku. 

Ani to mi však nezabránilo bojovat. Po dokončení Základní školy v Březnici jsem v Praze začal studovat Střední školu při JUŠ, dvouletý obor Obchodní škola a pokračoval jsem v oboru Sociální péče, sociálně správní činnost a maturitu.

Hrál jsem curling, který mě sice bavil, ale postrádal jsem tam akci. Na elektickém vozíku jsem začal hrát florbal, což mě opravdu chytlo. Díky sportu jsem navštívil nová místa u nás i v zahraničí (Německo, Švýcarsko a Holandsko). S týmem jsme z deseti dohraných ligových sezón sedmkrát vyhráli titul mistra ČR a jedno zlato z mezinárodního turnaje. Jsem už 14 let členem týmu JAGUARS Praha a hrdým reprezentantem naší země!

Jak sbírka pomůže?

Přestože mě doktoři odepsali, tak se stále přizpůsobuji svému měnícímu zdravotnímu stavu. Rehabilituji a posiluji, abych se cítil lépe. K pohybu doma využívám mechanický vozík a na dlouhé cesty potom vozík elektrický.

Pojišťovna mi však schválit příspěvek pouze na jeden vozík. Já na sobě chci dál pracovat a být stále aktivní. Proto nyní řeším pořízení lehkého a na míru vyrobeného vozíku Ultina INDIVIDUAL PLUS. 

Jeho cena, včetně zádové opěrky, je vysoká a nemůžu si ho dovolit. Obracím se proto na vás s prosbou o finanční příspěvek, který by mi pomohl s jeho úhradou.

Děkuji za Vaší podporu!

Patrón zbierky 1

2825

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2825. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 17 darcov

100 Kč — Anonymný darca pred týždňom

3 000 Kč — Anonymný darca pred týždňom

373 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami

2 000 Kč — 🍀❤️ pred 3 týždňami

777 Kč — Alena Schejbalová pred 3 týždňami

15 000 Kč — Markéta pred mesiacom

100 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

200 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„QR platby 11.-17.3.2024“
200 Kč — znesnáze21 pred mesiacom

1 000 Kč — Jana Exnarova pred mesiacom