Maminka Vanda je na pokraji vyčerpání. Spojme síly a pomozme

Hranice / Zbierku organizuje Michaela Pešanová zc.ecinarh-otsem@avonasep.aleahcim

{}
0 %

Maminka Vanda je na pokraji vyčerpání. Spojme síly a pomozme

Vybraných 127 507 Kč z 120 000 Kč
Zostáva -88 dní
106 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 07. september 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Vanda a jsem samoživitelka, která se stará o svého hendikepovaného syna Ladislava už 35 let. Můj život se otočil naruby, když mu ve 2 letech byla diagnostikována nevyléčitelná degenerativní encefalopatie, kdy se z mozku ztrácí myelin, a to vše je doprovázeno mentálním postižením, epileptickými záchvaty a inkontinencí. Ladislav potřebuje neustálou celodenní péči, a já jsem mu s láskou věnovala celý svůj život.

Bohužel, teď už nejsem ta silná žena, kterou jsem bývala. Fyzicky a psychicky jsem vyčerpaná, pečuji o Láďu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, každý den již 35 let, a to se pochopitelně podepsalo na mém zdraví.

Nedávno jsem skončila v nemocnici s vyhřezlou ploténkou.

Ačkoliv už jsem doma, mé pohybové schopnosti jsou velmi omezené. Spoléhám na pomoc přátel, rodiny a místní charity, ale to nestačí.

Jak sbírka pomůže?

Časem ubývá nejen mé síly, ale i peněz. Všechny náklady na odbornou péči vyčerpaly veškeré rodinné úspory. Každý měsíc nám zbyde jen málo na další nezbytné pomůcky, které by Ladislavovi a mně zjednodušily každodenní život.

Potřebuji pro Láďu polohovací postel a úpravu koupelny, abychom se mohli společně vyrovnávat s náročnými výzvami, které s mým přibývajícím věkem přicházejí.

Věřím, že v naší situaci nemohu poskytnout synovi ústavní péči. Láďa je zvyklý na mě a naše domácí prostředí. Byla by to obrovská změna, která by mohla mít negativní dopad na jeho kvalitu života i délku.

Proto se na vás obracím s naléhavou prosbou o pomoc. Pomozte mi prosím zajistit finanční prostředky na nezbytné úpravy našeho bytu a potřebné zdravotní pomůcky.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 118 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

3 000 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

500 Kč — Ivan a Iveta Špačkovi pred 5 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

50 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

40 Kč — Vendula Vircová PO3 pred 5 mesiacmi

30 Kč — Michal Janeček PO3 pred 5 mesiacmi