Malý Alex přišel o tatínka a hrozí mu ztráta domova

Náměšť nad Oslavou / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Malý Alex přišel o tatínka a hrozí mu ztráta domova

Vybraných 0 Kč z 300 000 Kč
Zostáva -328 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 29. august 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Jana a jsem maminkou 2,5letého chlapečka jménem Alex. Bohužel, nás postihla velká tragédie. 

Koncem února nás náhle opustil Alexův tatínek a můj manžel Petr. Jeho ztráta nás tak moc zasáhla, že ještě dnes se tomu nedá uvěřit, že už nikdy nepřijde domů z práce. Petr se léčil s úzkostmi a dostal se bohužel do špatné finanční situace, o které nikomu neřekl. Jeden osudný den zmizel a spáchal sebevraždu.

Já jsem zůstala s Alexem sama v našem bytě 2+1, který jsme si v roce 2019 rekonstruovali. 

Museli jsme si na to vzít hypotéku, kterou bohužel po Petrově smrti bude chtít banka zaplatit buď celou, anebo pomocí refinancovaní hypotéky, a tak jsem se ocitla v pasti.

Naštěstí se strhla neuvěřitelná vlna solidarity a ve 2 sbírkách mimo tuto platformu se již vybralo půl milionu korun. Je to pro nás obrovská šance a pomoc, díky které budu možná moci zachránit domov pro našeho syna. 

Jelikož Alexovi budou teprve v prosinci 3 roky, tak ho zatím nemůžu dát do školky, a také zatím také nemohu nastoupit do práce, abych měla příjem, protože nemám přes týden hlídání.  

Jak sbírka pomůže?

Hypotéka na byt činí bohužel 1 800 000 Kč, což je částka, kterou musíme složit a na kterou bez zmíněného půl miliónu od dárců nemám prostředky. 

Nevím, jestli bance prozatím bude stačit to, co jsme vybrali, a tak zkouším štěstí i tady, protože každá korunka se nám hodí, aby mi pomohla dosáhnout na hypotéku. Samozřejmě, pokud se cílová částka nevybere a my o byt přijdeme, tak finance použijeme na placení nájmu, energií, vody, jídla, oblečení atd. Pokud se mi opravdu podaří zachránit byt, bude nakonec patřit mému synovi, jako památka na jeho tatínka. 

Je to náš domov. V bytě žili již moji prarodiče, vyrůstala moje mamka a my tu bydlíme již 6 let.

Není to pro nás jen nemovitost, ale opravdový domov. Kdyby člověk uměl vrátit čas, určitě bychom byli rádi, kdyby se k nám vrátil tatínek, ale bohužel takovou moc nemáme. Jeho ztráta nás hodně bolí a nikdy nepřebolí. Byl to hodný, laskavý a upřímný člověk. Nezasloužil si, aby takhle dopadl. Navždy ho budeme milovat. Prosím, pomozte nám nyní, abychom po naší velké ztrátě nemuseli odejít z našeho domova.

Děkujeme.

Patrón zbierky 1

Fajndárečky

Partnerem sbírky je e-shop www.fajndarecky.cz a jeho zákazníci.

Zbierku dosiaľ podporili 4 darcov

„Převod do sbírky Podporte smrteľne chorého Martinka.“
-1 584 Kč — znesnáze21 pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom

111 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držte se“
252 Kč — Anonymný darca pred rokom