Lehokolo pro Petra

Třemošná / Zbierku organizuje Petr Karas zc.manzes@56irak

{}
0 %

Lehokolo pro Petra

Vybraných 41 719 Kč z 101 740 Kč
Zostáva -1059 dní
41 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 26. júl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Petr Karas, je mi 33 let a od dětství jsem postižený. V roce 2000 jsem navíc prodělal operaci hlavy a ochrnul jsem na levou stranu těla. Díky lázním a rehabilitacím se mi podařilo minimalizovat postižení. V současné době mám nepohyblivou levou ruku od zápěstí do konečků prstů a moje chůze je trochu obtížnější.

Před operací hlavy jsem intenzivně jezdil na kole. K tomuto koníčku bych se rád plnohodnotně vrátil prostřednictvím lehokola – speciálního tříkolky pro hendikepované.

Odmala jsem sportovně založený (aktivně i pasivně). Během školních let jsem byl ve výběru nominačního týmu v atletice pro paralympiádu v Pekingu. Peking jsem sice nenavštívil, ale díky atletice jsem se podíval do několika zemí. Aktivní kariéru atleta jsem byl nucen ukončit vinou zranění nohy. Od roku 2015 hraji aktivně florbal vozíčkářů za tým SKH Meteor Plzeň na postu brankáře.

Po studiu střední školy v Jánských Lázních jsem se odstěhoval zpět do své rodné Plzně, začal jsem žít sám a překonával všechny překážky. Práci jsem našel v neziskové organizaci Exodus, z.s. ve Třemošné u Plzně. Pracuji tady přes 5 let v chráněné digitalizační dílně. Práce mě velice baví díky skvělému pracovnímu kolektivu a nechtěl bych ji měnit.

Mými dalšími zálibami jsou poslouchání hudby, focení, hraní PC her.

Říká se, že sport pro osamělé lidi je dobrý lék. Já žiju sám a chtěl bych se věnovat sportu i nadále.

Děkuji moc za pomoc.

S přátelským pozdravem Petr Karas

Poděkování všem, kteří pomáhají.

26. 05. 2021

Zdravím všechny a chtěl bych moc poděkovat za první měsíc vaší podpory a zde Vám posílám fotku našeho florbalového týmu SKH Meteor Plzeň a samozřejmě i mě jako brankáře. Jsem velmi vděčný za vaší podporu. :-) :-) :-)

Info: Fotka bude zde nebo ve fotkách.

S pozdravem

Petr Karas

Lehokolo pro Petra

26. 04. 2021

Něco o mně

 

Jmenuji se Petr Karas. Je mi 32 let. Narodil jsem se 6. 5. 1988 v Plzni. V Plzni jsem navštěvoval mateřskou školu a pak i základní školu, kterou jsem zakončil v roce 2003. Ve školním roce 2003 – 2004 jsem chodil v Plzni na střední školu obchodní, obor prodavač. Zde jsem zažil šikanu, a proto jsem přešel na školu pro hendikepované do Jánských Lázní. Tam jsem vystudoval obchodní školu bez bez maturity. (zakončení v roce 2008). Rok jsem měl pracovní pauzu, při které jsem zjistil, že bez maturity člověk asi není nic. Tak jsem znovu studoval na obchodní škole v Jánských Lázních, tentokrát pětiletý obor s maturitou. Školu jsem dokončil v roce 2014, jen státní maturita z matematiky mi nevyšla. Hned po studiu jsem hledal zaměstnání. Odstěhoval se do Plzně a začal jsem žít sám a překonával všechny překážky. Práci jsem našel v neziskové organizaci Exodus z.s. ve Třemošné u Plzně. Pracuji zde již více než 5 let v chráněné digitalizační dílně. Práce mě velice baví díky skvělému pracovnímu kolektivu a nechtěl bych ji měnit.

Co takhle ještě dál o mě…

V roce 2000 jsem prodělal operaci hlavy a ochrnul jsem na levou stranu těla. Díky lázním a rehabilitacím se mí podařilo minimalizovat postižení. V současné době mám nepohyblivou levou ruku od zápěstí do konečků prstů a moje chůze je trochu obtížnější.

Od dětství jsem sportovně založený (aktivně i pasivně). Během školních let jsem byl ve výběru nominačního týmu v atletice pro paralympiádu v Pekingu. Peking jsem sice nenavštívil, ale díky atletice jsem se podíval do několika zemí. Aktivní kariéru atleta jsem byl nucen ukončit vinou zranění nohy. Před operací hlavy jsem intenzivně jezdil na kole a prostřednictvím lehokola bych měl možnost se k tomuto koníčku plnohodnotně vrátit. Od roku 2015 hraji aktivně florbal vozíčkářů za tým SKH Meteor Plzeň na postu brankáře.

Mými dalšími zálibami jsou poslouchání hudby, focení, hraní PC her.

Říká se, že sport pro osamělé lidi je dobrý lék. Já žiju sám a chtěl bych se věnovat sportu i nadále.

Děkuji moc za pomoc. Petr


Zbierku dosiaľ podporili 79 darcov

77 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„S radostí 🙂“
600 Kč — Marti pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

213 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Ahoj Petře, zdravím Tě po letech a jsem rád, že i nadále sportuješ :)“
500 Kč — Tomáš Komárek pred 3 rokmi

212 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

777 Kč — M. Machovcová pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc
1 %

Zdravotní sestra na invalidním vozíčku Věra potřebuje vaši pomoc

Cesta k Baltu - Volume VII
73 %

Cesta k Baltu - Volume VII

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!
15 %

Matýsek s Aspergerovým syndromem potřebuje asistenci. Podpořme ho!