Léčba kmenovými buňkami jako naděje ve vývoji Adámka

Brandýs nad Labem, Stará Boleslav / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Léčba kmenovými buňkami jako naděje ve vývoji Adámka

Vybraných 341 204 Kč z 300 000 Kč
Zostáva -520 dní
114 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Můj syn Adámek je bojovník, kterého hned při porodu museli asi 10 minut resuscitovat a možná i v důsledku tohoto dramatického příchodu na svět se vyvíjel pomaleji než ostatní děti.

Dnes je mému chlapci 8let. Je nemluvící a chodí do speciální školy. Společně válčíme s dětským autismem, mentálním postižením, ADHD, epilepsií i několika dalšími diagnózami.

V Adámkových pouhých 13 měsících přišla operace mozku kvůli cystám a nahromaděnému mozkomíšnímu moku (hydrocefalus), a pak už se to vezlo a přidávaly se další a další diagnózy a přirozeně jsem měla větší a větší strach.

Výtěžek této sbírky půjde na transplantaci kmenových buněk na Slovensku. Tato léčba je opravdu účinná, bohužel v Čechách tuto věc zatím nedělají.

Jak léčba kmenovými buňkami pomůže?

Transplantace kmenových buněk má širokospektrální účinky. Takže existuje veliká šance, že se Adámek po transplantaci aspoň trochu rozmluví a do budoucna bude schopný se aspoň trochu o sebe v základních věcech postarat, protože zatím zápasí i s lžicí a se vším ostatním, co je pro ostatní „brnkačka“, jako je obléknout se, vyčistit si zuby, nazout boty. Musím mu tedy nepřetržitě se vším pomáhat.

Nyní je přes veškerou snahu náš syn uvězněn ve svém vlastním světě, okolí moc nevnímá, nemá rád hluk, nebo více lidí pohromadě, a i v tom by měly být po transplantaci pokroky. Prosím, pomozte mi, aby syn mohl víc vnímat náš svět a nebál se ho.

Transplantace probíhá na 3x, vždy s 4 až 6měsíčním rozestupem a celková částka je 12 000 EUR. Já jsem samoživitelka, která se většinou o vše postará sama. Jsem zaměstnaná a z důvodu péče o syna pracuji z domova, ale bohužel tato pro syna tolik zásadní léčba je pro mě naprosto nedosažitelná. Budeme vám neuvěřitelně vděční za jakoukoli částku i sdílení našeho příběhu.

Děkujeme, Markéta s Adámkem

Poděkování vám všem!

21. 11. 2022

Dobrý den,

chtěla bych Vám všem z celého srdce moc poděkovat za Vaši podporu. Adam byl 6.10. na první transplantaci kmenových buněk a vidíme u něj pokroky ❤ Občas mi např. odpoví „hmmm“ když mu něco povídám. Nebo začal říkat „ne“, „má“ (na argument, že teď jedl a nemá hlad). A máme slovo „koa“ – což znamená koláč 😊 Ve škole prý je míň křičí a je klidnější. A dokonce si umí odemknout byt – beru to jako velký úspěch, že má najednou tu trpělivost hledat ten správný klíč a trefit se do zámku!

Už máme termín na další aplikaci, 12.1. a tak doufám, že přijdou další úspěchy v Adámkově vývoji.

Moc Vám všem a nadaci Z Nesnáze, děkujeme.

Přejeme Vám hodně zdraví a radosti,

Markéta a Adam 

Patrón zbierky 1

Continental Automotive Czech Republic

Finančním partnerem sbírky je firma Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

Zbierku dosiaľ podporili 129 darcov

„hodně štěstí“
2 300 Kč — cvičenky pilates Brandýs Kladno pred 2 rokmi

„dark force is with You“
666 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

144 000 Kč — Continental Automotive Czech Republic s.r.o. pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně štěstí🍀🍀🍀...“
373 Kč — Lenka pred 2 rokmi

2 112 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi