Léčba kmenovými buňkami jako naděje ve vývoji Adámka

Brandýs nad Labem, Stará Boleslav / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Léčba kmenovými buňkami jako naděje ve vývoji Adámka

Amount raised 341 204 Kč of 300 000 Kč goal
Left -550 days
114 % z původního cíle
The campaign has ended 15. November 2022

Help by sharing

Můj syn Adámek je bojovník, kterého hned při porodu museli asi 10 minut resuscitovat a možná i v důsledku tohoto dramatického příchodu na svět se vyvíjel pomaleji než ostatní děti.

Dnes je mému chlapci 8let. Je nemluvící a chodí do speciální školy. Společně válčíme s dětským autismem, mentálním postižením, ADHD, epilepsií i několika dalšími diagnózami.

V Adámkových pouhých 13 měsících přišla operace mozku kvůli cystám a nahromaděnému mozkomíšnímu moku (hydrocefalus), a pak už se to vezlo a přidávaly se další a další diagnózy a přirozeně jsem měla větší a větší strach.

Výtěžek této sbírky půjde na transplantaci kmenových buněk na Slovensku. Tato léčba je opravdu účinná, bohužel v Čechách tuto věc zatím nedělají.

Jak léčba kmenovými buňkami pomůže?

Transplantace kmenových buněk má širokospektrální účinky. Takže existuje veliká šance, že se Adámek po transplantaci aspoň trochu rozmluví a do budoucna bude schopný se aspoň trochu o sebe v základních věcech postarat, protože zatím zápasí i s lžicí a se vším ostatním, co je pro ostatní „brnkačka“, jako je obléknout se, vyčistit si zuby, nazout boty. Musím mu tedy nepřetržitě se vším pomáhat.

Nyní je přes veškerou snahu náš syn uvězněn ve svém vlastním světě, okolí moc nevnímá, nemá rád hluk, nebo více lidí pohromadě, a i v tom by měly být po transplantaci pokroky. Prosím, pomozte mi, aby syn mohl víc vnímat náš svět a nebál se ho.

Transplantace probíhá na 3x, vždy s 4 až 6měsíčním rozestupem a celková částka je 12 000 EUR. A já jsem samoživitelka, jsem zaměstnaná, z důvodu péče o syna pracuji z domova. I přes to většinou všechno zvládneme sami, ale bohužel tato pro syna tolik zásadní léčba je pro mě naprosto nedosažitelná. Budeme vám neuvěřitelně vděční za jakoukoli částku i sdílení našeho příběhu.

Děkujeme, Markéta s Adámkem

Poděkování vám všem!

21. 11. 2022

Dobrý den,

chtěla bych Vám všem z celého srdce moc poděkovat za Vaši podporu. Adam byl 6.10. na první transplantaci kmenových buněk a vidíme u něj pokroky ❤ Občas mi např. odpoví „hmmm“ když mu něco povídám. Nebo začal říkat „ne“, „má“ (na argument, že teď jedl a nemá hlad). A máme slovo „koa“ – což znamená koláč 😊 Ve škole prý je míň křičí a je klidnější. A dokonce si umí odemknout byt – beru to jako velký úspěch, že má najednou tu trpělivost hledat ten správný klíč a trefit se do zámku!

Už máme termín na další aplikaci, 12.1. a tak doufám, že přijdou další úspěchy v Adámkově vývoji.

Moc Vám všem a nadaci Z Nesnáze, děkujeme.

Přejeme Vám hodně zdraví a radosti,

Markéta a Adam 

Patrons 1

Continental Automotive Czech Republic

Finančním partnerem sbírky je firma Continental Automotive Czech Republic s.r.o.

129 donations

“hodně štěstí”
2 300 Kč — cvičenky pilates Brandýs Kladno 2 years ago

“dark force is with You”
666 Kč — Anonymous donor 2 years ago

144 000 Kč — Continental Automotive Czech Republic s.r.o. 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Hodně štěstí🍀🍀🍀...”
373 Kč — Lenka 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago