Léčba a péče pro Natálku s cystickou fibrózou

Havlíčkův Brod / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Léčba a péče pro Natálku s cystickou fibrózou

Vybraných 29 895 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -114 dní
30 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 07. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Krátce po narození byla naší šestileté Natálce diagnostikována cystická fibróza. Je to onemocnění, které nejde vyléčit. Součástí našeho života se tak stalo dodržování řádného režimu. Byl to pro nás zpočátku šok, ale je potřeba se vyrovnat se vším, co život přináší.

Nemoci se také jinak říká nemoc slaných dětí, a tak není překvapením, že Natálka z jídla miluje vše slané, což také vyžaduje její zdravotní stav.

Život s cystickou fibrózou

Onemocnění zasahuje dýchací a trávicí ústrojí. Aby se naše Natálka cítila lépe, musí dvakrát až třikrát denně inhalovat a rehabilitovat. Nemoc Natálce nedovolí tyto přístroje a rehabilitační pomůcky přestat používat. Do toho musí brát neustále léky, vitamíny, a hlavně musí dodržovat přísný hygienický režim, aby Natálky plíce zůstaly čisté. Vše musím několikrát denně sterilizovat a dávat pozor, aby se Natálka vyvarovala každému kontaktu s možnou bakterií atp.

Do nedávna nám se vším pomáhala organizace Dobrý anděl, která v současnosti svoji pomoc ukončila. Naším finančním zdrojem je nyní pouze můj příspěvek na mateřské dovolené a partnerův invalidní důchod s přivýdělkem.

Bohužel je pro nás Natálky léčba bez pomoci druhých finančně neúnosná. 

Jak sbírka pomůže?

Život naší Natálky závisí na lécích, rehabilitačních pomůckách a fyzioterapii, které jsou pro Natálku opravdu důležité a klíčové. Další nákladnou položkou v našem rozpočtu jsou hygienické potřeby, které využíváme nadměrně, než je v jiných domácnostech běžné. Jedná se o dezinfekční prostředky, vlhčené ubrousky, kapesníčky, roušky atp... 

Navzdory nepřízni osudu je Natálka naše sluníčko, je to veselá a rozverná holčička, která díky Vaší podpoře bude moci žít dál spokojený život. Sice jí nebylo zatím doporučeno nastoupit do školy, ale když to její zdravotní stav zrovna dovolí, chodí ráda do školky, na procházky a miluje malování a pohádky.

Výtěžek ze sbírky půjde na podporu a úhradu Natálčiny léčby a financování jejích potřeb k životu s cystickou fibrózou. Jsme opravdu moc vděční za každou pomoc, která se nám dostane. Moc si každého příspěvku vážíme

Zbierku dosiaľ podporili 33 darcov

10 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

„Dobrý den, přeji mnoho sil a radostných dnů 😊“
550 Kč — Ondřej pred 4 mesiacmi

555 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

778 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

10 000 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

„přeji hodně sil a Boží požehnání“
2 222 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

200 Kč — Kristýna pred 4 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi