Léčba a péče pro Natálku s cystickou fibrózou

Havlíčkův Brod / Organizer: Pavla Dáňová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Léčba a péče pro Natálku s cystickou fibrózou

Amount raised 9 899 Kč of 100 000 Kč goal
Left 62 days
10 % z původního cíle
The campaign has ended 07. October 2022

Help by sharing

Krátce po narození byla naší šestileté Natálce diagnostikována cystická fibróza. Je to onemocnění, které nejde vyléčit. Součástí našeho života se tak stalo dodržování řádného režimu. Byl to pro nás zpočátku šok, ale je potřeba se vyrovnat se vším, co život přináší.

Nemoci se také jinak říká nemoc slaných dětí, a tak není překvapením, že Natálka z jídla miluje vše slané, což také vyžaduje její zdravotní stav.

Život s cystickou fibrózou

Onemocnění zasahuje dýchací a trávicí ústrojí. Aby se naše Natálka cítila lépe, musí dvakrát až třikrát denně inhalovat a rehabilitovat. Nemoc Natálce nedovolí tyto přístroje a rehabilitační pomůcky přestat používat. Do toho musí brát neustále léky, vitamíny, a hlavně musí dodržovat přísný hygienický režim, aby Natálky plíce zůstaly čisté. Vše musím několikrát denně sterilizovat a dávat pozor, aby se Natálka vyvarovala každému kontaktu s možnou bakterií atp.

Do nedávna nám se vším pomáhala organizace Dobrý anděl, která v současnosti svoji pomoc ukončila. Naším finančním zdrojem je nyní pouze můj příspěvek na mateřské dovolené a partnerův invalidní důchod s přivýdělkem.

Bohužel je pro nás Natálky léčba bez pomoci druhých finančně neúnosná. 

Jak sbírka pomůže?

Život naší Natálky závisí na lécích, rehabilitačních pomůckách a fyzioterapii, které jsou pro Natálku opravdu důležité a klíčové. Další nákladnou položkou v našem rozpočtu jsou hygienické potřeby, které využíváme nadměrně, než je v jiných domácnostech běžné. Jedná se o dezinfekční prostředky, vlhčené ubrousky, kapesníčky, roušky atp... 

Navzdory nepřízni osudu je Natálka naše sluníčko, je to veselá a rozverná holčička, která díky Vaší podpoře bude moci žít dál spokojený život. Sice jí nebylo zatím doporučeno nastoupit do školy, ale když to její zdravotní stav zrovna dovolí, chodí ráda do školky, na procházky a miluje malování a pohádky.

Výtěžek ze sbírky půjde na podporu a úhradu Natálčiny léčby a financování jejích potřeb k životu s cystickou fibrózou. Jsme opravdu moc vděční za každou pomoc, která se nám dostane. Moc si každého příspěvku vážíme

13 donations

“Ahoj. Posílám výtěžek z aukce prstenu,uspořádané pro Natálku ve Fcb skupině: www.facebook.com/groups/prsteny Snad vám to alespoň trochu pomůže. ❤”
1 800 Kč — Lukáš R. 1 week ago

“❤”
111 Kč — Lukáš 2 weeks ago

1 000 Kč — Verca D. 3 weeks ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

373 Kč — M 3 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Natálko hodně štěstí ”
30 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Prejeme spoustu sil😉😘”
777 Kč — Ota a Hanka 1 month ago

935 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago