Kurz znakové řeči pro přeživší paní Markétu

Praha / Zbierku organizuje Jana Fabiánová moc.liamg@naibafannay

{}
0 %

Kurz znakové řeči pro přeživší paní Markétu

Vybraných 4 252 Kč z 4 000 Kč
Zostáva -166 dní
106 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. november 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Paní Markéta prožila nevýslovně kruté dětství. Od mala zažívala extrémní psychické týrání, týrání hlady a nevýslovně brutální fyzické tresty. Byla sexuálně zneužívána jako dítě, nezletilá i jako dospělá.

Nezažila pocit bezpečí ani v rodině, ani později v manželství. Po mnoha letech se jí podařilo vymanit se ze vztahu s agresorem a sama se již několik let stará o své dítě.


Vzhledem k teroru, který zažívala po většinu svého života je paní Markéta v invalidním důchodu, který však sotva pokrývá výdaje na domácnost a péči o dítě. 

Jak sbírka pomůže?

Přes všechno čím si paní Markéta prošla, má sílu a chuť pomáhat druhým, sobě a svému dítěti. Jejím cílem je udělat si rekvalifikační kurz znakové řeči, díky němuž by mohla časem začít pracovat s neslyšícími dětmi, což je jejím velkým snem. Bohužel však není v jejích silách našetřit takovou částku ze stávajících příjmů, proto jsem se rozhodla založit tuto sbírku a požádat vás o pomoc.

Díky všem.


---------------------------------

Domácí násilí se nemusí týkat jen dětí a žen, týká se i mužů či seniorů. Oběti mají často pocit, že nemají dovolání, bojí se ozvat, jelikož jim agresor vyhrožuje, zesměšňuje je, často má nad oběťmi i finanční a sociální moc. V dnešní době však již existuje několik spolehlivých záchranných sítí.

Pokud zažíváte domácí násilí: fyzické útoky, sexualizované násilí, psychické týrání či verbální útoky můžete se obrátit například na organizaci Pod Svícnem, kde najdete i další zdroje a kontakty.

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

4 000 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

252 Kč — Nina pred 7 mesiacmi