Kurz znakové řeči pro přeživší paní Markétu

Praha / Organizer: Jana Fabiánová moc.liamg@naibafannay

{}
0 %

Kurz znakové řeči pro přeživší paní Markétu

Amount raised 4 252 Kč of 4 000 Kč goal
Left -106 days
106 % z původního cíle
The campaign has ended 08. November 2023

Help by sharing

Paní Markéta prožila nevýslovně kruté dětství. Od mala zažívala extrémní psychické týrání, týrání hlady a nevýslovně brutální fyzické tresty. Byla sexuálně zneužívána jako dítě, nezletilá i jako dospělá. Nezažila pocit bezpečí ani v rodině ani později v manželství. Po mnoha letech se jí podařilo vymanit se ze vztahu s agresorem a sama se již několik let stará o své dítě.

Vzhledem k teroru, který zažívala po většinu svého života je paní Markéta v invalidním důchodu, který však sotva pokrývá výdaje na domácnost a péči o dítě. Přes všechno čím si paní Markéta prošla, má sílu a chuť pomáhat druhým, sobě a svému dítěti. Jejím cílem je udělat si rekvalifikační kurz znakové řeči, díky němuž by mohla časem začít pracovat s neslyšícími dětmi, což je jejím velkým snem. Tato anonymní sbírka je založena na pokrytí výdajů za rekvalifikační kurz.


Domácí násilí se nemusí týkat jen dětí a žen, týká se i mužů či seniorů. 

Oběti mají často pocit, že nemají dovolání, bojí se ozvat, jelikož jim agresor vyhrožuje, zesměšňuje je a často má nad oběťmi i finanční a sociální moc. V dnešní době však již existuje několik spolehlivých záchranných sítí.

Pokud zažíváte domácí násilí: fyzické útoky, sexualizované násilí, psychické týrání či verbální útoky můžete se obrátit například na organizaci Pod Svícnem, kde najdete i další zdroje a kontakty https://pod-svicnem.cz/#need-help

2 donations

4 000 Kč — Anonymous donor 5 months ago

252 Kč — Nina 5 months ago