Kuba a Natálka potřebují mít kde psát úkoly

Náchod / Zbierku organizuje Sylvie Balogová zc.manzes@23eivlysavogolab

{}
0 %

Kuba a Natálka potřebují mít kde psát úkoly

Vybraných 9 000 Kč z 22 000 Kč
Zostáva -418 dní
41 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Sylvie a jsem matka samoživitelka, mám dvě děti – starší Natálku a mladšího Kubu. Rok jsme s dětmi bydlely v azylovém domě, kam jsme se dostaly z důvodu domácího násilí, kterého se bývalý partner dopouštěl nejen na mně, ale bohužel i na dětech.

Momentálně jsme se s dětmi přestěhovali do bytu, který se mi podařil z naspořených peněz a také s pomocí azylového domu trochu vybavit. Podařilo se mi tak koupit staré postele, pračku, ledničku a sehnat jídelní stůl s židlemi. Já spím v kuchyni na maličkém gauči, kde si ani nemohu natáhnout nohy.

Stále se mi však nepodařilo vybavit pokojíčky mým dvou dětem.

Kuba a Natálka nemají psací stůl a v celém bytě nemáme žádnou šatní skříň. Učení se tak vždy zrovna věnují, kde to jde. Oblečení máme stále v krabicích. Kuba právě dokončuje 7. třídu základní školy a Natálka letos v září nastupuje na střední školu.

Moc bych si přála, aby obě děti měly své soukromí a prostor k učení. Pracuji na plný úvazek jako pomocná síla v kuchyni a můj měsíční příjem se pohybuje okolo 18 500 Kč. Alimenty na děti však dostávám nepravidelně, velmi často tak mívám k dispozici okolo 15 000 Kč na měsíc. S těmito penězi zaplatím akorát nájem a jídlo. Naspořit tak znovu větší částku, ze které bych mohla dětem pokojíčky vybavit, pro mě je momentálně velmi těžké.

Již jednou se nám díky štědrosti dárců podařilo přestěhovat do nynějšího bydlení. Proto se na vás pro své děti obracím znovu s prosbou o pomoc s vybavením pokojíčků pro Kubu a Natálku. Jsem vám nesmírně vděčná za každou podporu.

Zbierku dosiaľ podporili 7 darcov

1 558 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Protože lidi si mají pomáhat!“
1 000 Kč — zase Brňák pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Ondřej Bielak pred rokom

„Držte se! Vzdělání vždy na prvním místě!! “
1 000 Kč — Brňák pred rokom

„Hodně sil !“
2 000 Kč — Tomáš pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom