Krása pro duši – balet pro seniory i veřejnost

Krása pro duši – balet pro seniory i veřejnost
Vybraných 0 Kč z 20 000 Kč
Zostáva -1 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2025

Chuť tančit a tancem sdělovat lidem lidské příběhy i hodnoty mě přivedla k myšlence pořádat baletní představení v domovech seniorů.
Chtěla jsem potěšit ty, kteří jsou na sklonku života a pro které by cesta do divadla byla příliš náročná.
Jednou jsem dokonce v domovech pro seniory začala uvádět celý balet Giselle. Přizvala jsem si k tomu amatérské tanečníky. Sama mám přitom vystudovanou Taneční konzervatoř, můj taneční partner je také profesionál.
Balet Giselle má silný dramatický děj, hluboké poselství a obohacuje duši svou krásou. Je to opravdová hodnota, kterou s velkým úsilím a láskou vytvářím.
Postupně jsem začala Giselle uvádět také v divadlech, kde představení získala ještě vyšší úroveň díky účasti výhradně profesionálních tanečníků. V domovech pro seniory ale stále občas tančíme i s amatéry – menší ukázky z jednotlivých baletů.
Náklady na pronájem divadla, zkušebních sálů a další organizační výdaje jsou však velmi vysoké a jen málokdy se je podaří pokrýt ze vstupného – i přesto, že je divácký zájem velký.
Dary pomohou pokrýt například pronájem prostor pro zkoušky, půjčovné kostýmů nebo nezbytné baletní vybavení.“
„V domovech pro seniory ale stále občas tančíme i s amatéry – menší ukázky z jednotlivých baletů. Věříme, že naše vystoupení mohou seniorům přinášet radost, povzbuzení a hezký kulturní zážitek — něco, co v jejich každodennosti nebývá samozřejmostí.“
Jak sbírka pomůže?
Založila jsem neziskovou organizaci Giselle, z. s., pod kterou pořádám své taneční aktivity. Náklady na pronájem divadla, zkušebních sálů a další organizační výdaje jsou však velmi vysoké a jen málokdy se je podaří pokrýt ze vstupného – i přesto, že divácký zájem je velký.
Náklady na pronájem divadla, zkušebních sálů a další organizační výdaje jsou však velmi vysoké a jen málokdy se je podaří pokrýt ze vstupného – i přesto, že je divácký zájem velký.
Dary pomohou pokrýt například pronájem prostor pro zkoušky, půjčovné kostýmů nebo nezbytné baletní vybavení.
V domovech pro seniory ale stále občas tančíme i s amatéry – menší ukázky z jednotlivých baletů. Věříme, že naše vystoupení mohou seniorům přinášet radost, povzbuzení a hezký kulturní zážitek — něco, co v jejich každodennosti nebývá samozřejmostí.
Podporou spolku přispějete nejen k realizaci divadelních představení pro širokou veřejnost, ale také k charitativním vystoupením v domovech pro seniory.
Za každý příspěvek vám z celého srdce děkuji.





