#KOZAVEN - porodní gauče do nemocnic

Celá ČR / Zbierku organizuje Nadační Fond Propolis33 zc.siloporpfn@adebel

{}
0 %

#KOZAVEN - porodní gauče do nemocnic

Vybraných 12 962 Kč z 331 776 Kč
Zostáva 47 dní
4 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Tato sbírka je součástí osvětové kampaně #KOZAVEN.


Nadační fond Propolis33 podporuje fyziologické porody a ve spolupráci s porodnicemi po celé ČR pomáhá zajistit nové a moderní porodnické vybavení. Kampaň #KOZAVEN se odkazuje na klasické porodnické křeslo, kterému se také říká porodní koza. Toto křeslo umožňuje jen velmi malou flexibilitu, co se týče porodních poloh. 

Proto Nadační fond Propolis33 vybavil Fakultní nemocnici v Ostravě prvním porodnickým gaučem v ČR, který klasickou porodní kozu nahrazuje. Další porodní gauč je ve Fakultní nemocnici v Plzni.

 Podle slov přednosty kliniky Ondřeje Šimetky se nemocnice inspirovala v Anglii, kde jsou porody na speciálním lůžku běžné. Novinka má podpořit přirozené polohy při spontánních nekomplikovaných porodech

Porodnický gauč je skvělý v tom, že maximálně podporuje zaujímání přirozených poloh v průběhu porodu, které jsou spíše vertikální. To znamená ve stoje, v kleče, na čtyřech nebo v nějakém nášlapu.

Porodnický gauč umožňuje ženě se více uvolnit a celkově tak zvyšuje šanci na nekomplikovaný porod,“ popsal Šimetka s tím, že jde v podstatě o návrat ke kořenům.

„Pokud se podíváme na historické materiály, které ukazují, jak dříve probíhaly porody, většinou zobrazují ženy ve vertikální poloze, často obklopené dalšími ženami, které jim pomáhají. Nikdy však nevidíme polohu na zádech. A to napříč všemi kontinenty,“ upozornil přednosta kliniky.

Jak sbírka pomůže?

O gauče a další doprovodné pomůcky mají zájem i další porodnice a tato sbírka má pomoci při financování jejich pořizování na další pracoviště.

Zájem o pořízení gauče mají v Třinci, v Litoměřicích, ve Svitavách a v Chrudimi. Další porodnice se přidávají se svými žádostmi na webu NF PROPOLIS33. 

Děkujeme, že s námi podporujete přirozené porody v ČR!


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Zbierku dosiaľ podporili 26 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Děkuji!!“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

„Přeji úspěšnou sbírku na dobrou věc. “
1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

„At se krasně rodí. “
500 Kč — Pavla pred 3 mesiacmi