#KOZAVEN - porodní gauče do nemocnic

Celá ČR / Organizer: Nadační Fond Propolis33 zc.siloporpfn@adebel

{}
0 %

#KOZAVEN - porodní gauče do nemocnic

Amount raised 12 962 Kč of 331 776 Kč goal
Left 47 days
4 % z původního cíle
The campaign has ended 31. May 2024

Help by sharing

Tato sbírka je součástí osvětové kampaně #KOZAVEN.


Nadační fond Propolis33 podporuje fyziologické porody a ve spolupráci s porodnicemi po celé ČR pomáhá zajistit nové a moderní porodnické vybavení. Kampaň #KOZAVEN se odkazuje na klasické porodnické křeslo, kterému se také říká porodní koza. Toto křeslo umožňuje jen velmi malou flexibilitu, co se týče porodních poloh. 

Proto Nadační fond Propolis33 vybavil Fakultní nemocnici v Ostravě prvním porodnickým gaučem v ČR, který klasickou porodní kozu nahrazuje. Další porodní gauč je ve Fakultní nemocnici v Plzni.

 Podle slov přednosty kliniky Ondřeje Šimetky se nemocnice inspirovala v Anglii, kde jsou porody na speciálním lůžku běžné. Novinka má podpořit přirozené polohy při spontánních nekomplikovaných porodech

Porodnický gauč je skvělý v tom, že maximálně podporuje zaujímání přirozených poloh v průběhu porodu, které jsou spíše vertikální. To znamená ve stoje, v kleče, na čtyřech nebo v nějakém nášlapu.

Porodnický gauč umožňuje ženě se více uvolnit a celkově tak zvyšuje šanci na nekomplikovaný porod,“ popsal Šimetka s tím, že jde v podstatě o návrat ke kořenům.


„Pokud se podíváme na historické materiály, které ukazují, jak dříve probíhaly porody, většinou zobrazují ženy ve vertikální poloze, často obklopené dalšími ženami, které jim pomáhají. Nikdy však nevidíme polohu na zádech. A to napříč všemi kontinenty,“ upozornil přednosta kliniky.


Jak sbírka pomůže?

O gauče a další doprovodné pomůcky mají zájem i další porodnice a tato sbírka má pomoci při financování jejich pořizování na další pracoviště.


Zájem o pořízení gauče mají v Třinci, v Litoměřicích, ve Svitavách a v Chrudimi. Další porodnice se přidávají se svými žádostmi na webu NF PROPOLIS33. 


Děkujeme, že s námi podporujete přirozené porody v ČR!

26 donations

252 Kč — Anonymous donor 4 days ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Děkuji!!”
1 000 Kč — Anonymous donor 3 months ago

100 Kč — Anonymous donor 3 months ago

200 Kč — Anonymous donor 3 months ago

777 Kč — Anonymous donor 3 months ago

373 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“Přeji úspěšnou sbírku na dobrou věc. ”
1 000 Kč — Anonymous donor 3 months ago

“At se krasně rodí. ”
500 Kč — Pavla 3 months ago