Kmenové buňky pro bráchu Marka: hra o čas

Praha / Zbierku organizuje Dagmar Horelová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Kmenové buňky pro bráchu Marka: hra o čas

Vybraných 333 857 Kč z 650 000 Kč
Zostáva -532 dní
51 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Stav mého bratra Marka se každým dnem zhoršuje, potřebuje co nejdříve nastoupit na léčbu kmenovými buňkami. Je to hra o čas.

Můj bráška Marek býval velmi aktivní člověk a sportovec – atletik a fotbalista, a to dokonce roky závodně. Jezdil rád na kole, hrál nohejbal a kempoval...

Na podzim roku 2020 si našel brigádu vykládání vagonů na poště, aby si finančně polepšil...ale loni v dubnu se mu začalo hůře chodit, a tak musel ukončit brigádu a navštívil lékaře.

V lednu pak postoupil lumbální vyšetření, kde mu diagnostikovali nemoc ALS (Amyotrofická laterální skleróza). V prvním momentě se ho zmocnila beznaděj, ale bráška je silný a optimistický člověk, začal se o tuto nemoc více zajímat, a tak objevil kliniku v Brně CELLTHERA u prof. MUDr. Michálka PhDr., kam jsme jeli na konzultaci.

Během konzultace s lékařem nám byla doporučena aplikace kmenových buněk ve Vídni v ceně cca 12.000 eur a regenerativní a vitamínové infuze v ceně cca 150.000 Kč. Tato léčba by bratrovi pomohla jeho zdravotní stav nejen zastavit, ale dokonce i zlepšit.

Dnes je mému bráškovi 66 let. Téměř nechodí, přestala mu fungovat levá ruka, a čeká už jen na invalidní vozík. Léčba je však pro nás příliš finančně náročná a bez pomoci je naše situace beznadějná.

Jsme oba už v důchodu a naše příjmy sotva pokryjí náklady na živobytí a transporty k lékařům. Všem vám budeme moc vděční za příspěvek do této sbírky.

Zbierku dosiaľ podporili 493 darcov

252 Kč — Zdeněk pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

2 000 Kč — Tomáš Dlabač pred rokom

„Držím palce a přeji sílu a lásku.“
500 Kč — Lenka Trněná pred 2 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Bytové družstvo JÍLOVÉ u Prahy.“
1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Věř a On Ti pomůže. Hodně síly k uzdravení!“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Buď silný! “
1 500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Márovi, Danča Tománková +Jirka Král“
2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi