Klíče a klíčky: Dejte šanci dětem na okraji společnosti!

Bezno / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Klíče a klíčky: Dejte šanci dětem na okraji společnosti!

Vybraných 1 257 Kč z 111 132 Kč
Zostáva 71 dní
1 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. august 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Jana Hrehová a jsem zakladatelka křesťanského spolku Klíče a klíčky. Spolek se opírá o principy učení Jana Amose Komenského. 

Věnujeme se dětem, které jsou vyloučené na okraj společnosti. Tzv. „děti ulice". Takové to děti jsou bohužel těžko přizpůsobivé, a tak to vnímá i většina naší společnosti.

Nicméně, tyto děti si zažívají už od pobytu v lůně maminek jenom problémy.

Jsou to děti závislostí. Od malička vyrůstají v prostředí kuřáků, alkoholiků, násilníků apod. Samozřejmě to neplatí úplně u všech dětí, ale všude se potkávám s těžkou životní situací. Děti, co špatně snesly rozvod, týrané, nebo zneužívané děti. Opuštěné a bezprizorní děti, bez naděje na normální život. (Děti, které trpí sebepoškozováním, nízkým sebevědomím, sebenenávistí.)

Prošla jsem si sama těžkým obdobím a rozhodla jsem se svůj život věnovat jiným dětem, které ani neví, jak vzácné a krásné jsou.

Snažíme se jim dávat to, co by mělo dostat každé dítě.

V dnešní době máme cca 100 dětí ze 3 lokalit. Máme dokonce i oblast, kde žijí děti bez vody a v nepořádku, ty děti si zažívají ve škole peklo. Nemají školní pomůcky, nejsou kolikrát čistě oblečené, nemají svačinu a ve spoustě případech mají ve vláskách parazity. Nemůžou za to!

K jejich rodičům přistupujeme úplně stejně, jako k těm dětem. Jsou to prakticky ty děti, jen už vyrostli a zestárli.

A ano, pokud člověk vyrůstá v takovémto prostředí, uchyluje se často k chování, které neprospívá nikomu. Spolek Klíče a Klíčky se věnuje výchově i vzdělávání dětí a mládeže.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky pomůže spolku s jeho stávajícími činnostmi.

Jezdíme s dětmi na tábory, chaty, každý den se s dětmi doučujeme, máme volnočasové aktivity. Pomáháme jim s rozvíjením jejich talentů. Také máme arteterapie, terapie, přednášky, skupinky a různé. Skupinky a přednášky pro rodiče dětí. Krmíme je a vaříme. Pomáháme potravinovou pomocí, převážně zeleninou, ovocem, pečivem. Komunikujeme s Ospodem, lidskými právy, školami apod. V neděli jsou bohoslužby. Jsme církevní organizace a na naši činnost čerpáme grant EU, ale bohužel to nestačí na to abychom mohli dál takto pomáhat, a proto prosíme o pomoc i vás.

Víra, naděje a láska jsou pilíře našeho spolku a mého srdce. Bohužel, nemáme žádné finance a nejvíce nás trápí opravy prostor (nemáme topení) potřebujeme, činnost a provoz organizace. Vybavení děti do škol. Měsíční provoz s autem, naftou a benzínem, plus různé náklady. Nevím, jestli je možné mít pokračovací sbírku. Teď bychom momentálně potřebovali fungovat do ledna příštího roku. 

S úctou

Jana Hrehová – předsedkyně


Patrón zbierky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Zbierku dosiaľ podporili 1 darcov

Zbierku dosiaľ podporili Nadační fond ŠKODA AUTO čiastkou 480 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 30 000 Kč.

„Ať Vás Duch Boží vede a žehná Vám.“
777 Kč — Anonymný darca pred 3 týždňami