Klíče a klíčky: Dejte šanci dětem na okraji společnosti!

Bezno / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Klíče a klíčky: Dejte šanci dětem na okraji společnosti!

Amount raised 3 684 Kč of 111 132 Kč goal
Left 15 days
3 % z původního cíle
The campaign has ended 06. August 2024

Help by sharing

Jmenuji se Jana Hrehová a jsem zakladatelka křesťanského spolku Klíče a klíčky. Spolek se opírá o principy učení Jana Amose Komenského. 

Věnujeme se dětem, které jsou vyloučené na okraj společnosti. Tzv. „děti ulice". Takové to děti jsou bohužel těžko přizpůsobivé, a tak to vnímá i většina naší společnosti.

CITACE1: Nicméně, tyto děti si zažívají už od pobytu v lůně maminek jenom problémy. Jsou to děti závislostí. Od malička vyrůstají v prostředí kuřáků, alkoholiků, násilníků apod. Samozřejmě to neplatí úplně u všech dětí, ale všude se potkávám s těžkou životní situací. Děti, co špatně snesly rozvod, týrané, nebo zneužívané děti. Opuštěné a bezprizorní děti, bez naděje na normální život. (Děti, které trpí sebepoškozováním, nízkým sebevědomím, sebenenávistí.)

Prošla jsem si sama těžkým obdobím a rozhodla jsem se svůj život věnovat jiným dětem, které ani neví, jak vzácné a krásné jsou.

CITACE2: Snažíme se jim dávat to, co by mělo dostat každé dítě.

V dnešní době máme cca 100 dětí ze 3 lokalit. Máme dokonce i oblast, kde žijí děti bez vody a v nepořádku, ty děti si zažívají ve škole peklo. Nemají školní pomůcky, nejsou kolikrát čistě oblečené, nemají svačinu a ve spoustě případech mají ve vláskách parazity. Nemůžou za to!

CITACE3: K jejich rodičům přistupujeme úplně stejně, jako k těm dětem. Jsou to prakticky ty děti, jen už vyrostli a zestárli.

A ano, pokud člověk vyrůstá v takovémto prostředí, uchyluje se často k chování, které neprospívá nikomu. Spolek Klíče a Klíčky se věnuje výchově i vzdělávání dětí a mládeže.

PODNADPIS: Jak sbírka pomůže?

CITACE4: Výtěžek sbírky pomůže spolku s jeho stávajícími činnostmi.

Jezdíme s dětmi na tábory, chaty, každý den se s dětmi doučujeme, máme volnočasové aktivity. Pomáháme jim s rozvíjením jejich talentů. Také máme arteterapie, terapie, přednášky, skupinky a různé. Skupinky a přednášky pro rodiče dětí. Krmíme je a vaříme. Pomáháme potravinovou pomocí, převážně zeleninou, ovocem, pečivem. Komunikujeme s Ospodem, lidskými právy, školami apod. V neděli jsou bohoslužby. Jsme církevní organizace a na naši činnost čerpáme grant EU, ale bohužel to nestačí na to abychom mohli dál takto pomáhat, a proto prosíme o pomoc i vás.

Víra, naděje a láska jsou pilíře našeho spolku a mého srdce. Bohužel, nemáme žádné finance a nejvíce nás trápí opravy prostor (nemáme topení) potřebujeme, činnost a provoz organizace. Vybavení děti do škol. Měsíční provoz s autem, naftou a benzínem, plus různé náklady. Nevím, jestli je možné mít pokračovací sbírku. Teď bychom momentálně potřebovali fungovat do ledna příštího roku. 

S úctou

Jana Hrehová – předsedkyně


Patrons 2

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

ZNS3055 Klíček a klíčky

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3055. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

3 donations

Nadační fond ŠKODA AUTO donors sent amount 1 407 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 30 000 Kč.

“Buďte požehnaní. ”
1 000 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“QR platby 10.-16.6.2024”
500 Kč — QR platby 1 month ago

“Ať Vás Duch Boží vede a žehná Vám.”
777 Kč — Anonymous donor 2 months ago