Kauce na bydlení pro tátu 4 dětí, aby mu byly svěřeny do péče

Brno / Zbierku organizuje Lukáš Bartoš zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Kauce na bydlení pro tátu 4 dětí, aby mu byly svěřeny do péče

Vybraných 0 Kč z 20 000 Kč
Zostáva 25 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. august 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Lukáš a jsem otcem 4 nezletilých dětí, které byly původně svěřeny do péče jejich matky.

Později se ukázalo, že je péče o děti silně zanedbaná, a že matka mých dětí odmítá spolupracovat se sociální službou OSPOD.

Bohužel mé vztahy s bývalou družkou nejsou příznivé, a tak jsme si s dětmi nevytvořili příliš hluboké a blízké pouto. Z mé strany ale zájem o děti přetrvával a také jsem se o ně zajímal a staral i po finanční stránce. Není tomu jinak ani teď, kdy mě opravdu potřebují.

Doposud jsme s mou současnou ženou žili v bytě 1+1. Ale rozhodli jsme se, že uděláme vše proto, abychom si našli větší byt a mohli jsme si vzít mé děti k sobě, podali jsme tedy žádost o svěření dětí do péče a našli jsme si větší byt. Na čem je teď potřeba pracovat, je uzpůsobení prostoru pro nové členy domácnosti a navázání s nimi lepších vztahů.

Z krizového centra zpátky domů

Děti byly matce soudně odebrány a jsou přechodně v krizovém centru. Moc doufám, že se mi děti podaří získat do péče a naleznou zde klidné a bezpečné zázemí. Ondru a Kristýnu si už pravidelně beru na víkendy a vyzvedávám je každý den ze školy, dělají u mě úkoly. Čas strávený se mnou dle slov naší sociální pracovnice OSPOD, která nás také na tuto sbírku doporučila, hodnotí již kladně. Tyto moje děti se navíc potýkají s kombinovaným postižením (ADHD, vývojová dysfázie, porucha zraku i řeči...), o to větší potřebnost se o ně postarat pociťuji.

Ještě mám další dvě dcery – Elišku a Dominiku, s nimi je naše budování vztahu pomalejší. Ale doufám v lepší vývoj a nic nevzdávám. Vztahy s dětmi se zhoršily poté, co jsem se znovu oženil. Matka dětí toto nesla velmi špatně a opakovaně je zatěžovala problémy, které se jich nijak netýkaly. Doufám, že do budoucna pro děti vybudujeme krásný domov, který přispěje k jejich zdravému psychickému i fyzickému vývoji. 

Naše finanční situace se ženou je méně příznivá, ale oba pracujeme a děláme, co můžeme, aby byl nový prostor pro děti co nejlépe připravený a celou situaci jsme společně zvládli. Proto se obracíme na dárce s prosbou o pomoc do těchto nových začátků. Finance ze sbírky půjdou na kauci nového bytu, který jsme vzhledem k této situaci sehnali, ale ještě jsme ji nebyli schopni uhradit.

Moc vám všem děkujeme, že nám držíte palce, abychom tyto krušné časy zvládli překonat.