Kateřinu s dcerkou Mariánkou srazil řidič na přechodu. Podpořme je!

Brno / Zbierku organizuje Kateřina Holíková zc.manzes@tak.ruj

{}
0 %

Kateřinu s dcerkou Mariánkou srazil řidič na přechodu. Podpořme je!

Vybraných 24 943 Kč z 20 736 Kč
Zostáva -129 dní
120 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. október 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Kateřina a sama vychovávám 2 dcerky – 2letou Mariánku a 16letou Káju. Bohužel, již déle než rok se nacházíme v tíživé finanční situaci. V květnu 2022 mě k tomu všemu s dcerou Mariánkou, která byla tehdy 10měsíční, srazil taxikář na přechodu.

S následky nehody se potýkám dodnes. Potíže s páteří a pánví, silné migrény, deprese, agorafobie a další zdravotní problémy mi neumožňují žít tak, jako před nehodou.

Ačkoliv bych si to moc přála, není pro mě aktuálně možné vrátit se do práce. Původně jsem rodičovskou dovolenou plánovala na 2,5 roku. Vzhledem k okolnostem jsem si ji byla donucena prodloužit.

Důvodem prodloužení však není jen můj stav, ale také zdravotní stav Mariánky. Na jaře jí bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění, které nezvratně poškozuje klouby.

V současnosti je na chemoterapii a od srpna je k tomu i na biologické léčbě. Vzhledem k tomu momentálně nemůže nastoupit do MŠ či dětské skupiny.

Jak sbírka pomůže?

Mariánka je velice šikovná holčička, která se svým onemocněním statečně bojuje.

Chůze je pro ni velice náročná, a proto potřebuje kočárek.

Ten musí splňovat specifické požadavky vzhledem k tomu, že se jeho potřeba očekává i v pozdějším věku Mariánky. Jedná se především o nosnost, hmotnost, bezpečnost kočárku a celkové pohodlí s ohledem na zdravotní potřeby Mariánky.

Kočárek musí být lehký, abych s ním i přes svoje zdravotní potíže byla schopna manipulovat.

Již jsme jeden takový kočárek měly a obě s Mariánkou jsme s ním byly spokojené. Kvůli finanční tísni jsem však byla donucena jej nedávno prodat, abych mohla zaplatit nájem. Bezpečnost kočárku je pro mě nejdůležitější vzhledem k tomu, co se nám stalo. Tento kočárek všechny mé požadavky a bezpečnost především splňuje. Proto je i částka vyšší. Nyní situaci řeším nošením Mariánky v šátku, což má však negativní dopad na moje potíže s páteří. Zároveň se Mariánce v šátku nelíbí, a tak je pro nás jakákoliv cesta velmi náročná.

Posouzení náhrady škody pojišťovnou je stále v procesu. Stejně tak vyřízení invalidního důchodu a příspěvku na péči. Dávky SSP, na které jsem odkázaná, mi chodí nepravidelně, někdy vůbec. Je pro mě velice náročné zaplatit nejnutnější náklady (nájem, potraviny, základní potřeby…) a na cokoliv dalšího už nezbývá. Kočárek by jak Mariánce, tak i mně velmi pomohl. 

V případě, že by se nám podařilo vybrat více peněz. Využili bychom je na zaplacení rehabilitačního plavání, které by zdravotnímu stavu Mariánky ulehčilo.

Budeme moc vděčné za jakoukoliv podporu.

Děkujeme.

Jste v podobné situaci? Založte si sbírku zde

Poděkování

16. 10. 2023

Jste úžasní!!!

Strašně moc bych chtěla poděkovat každé z vás osobně, ale bohužel to není možné a tak vám všem do jednoho obrovské Děkujeme

A už teď můžeme slíbit, že se jednou až u nás už nebude potřeba o vaší pomoc podělíme a kočárek i s výbavou věnujeme za vás všechny dál k někomu kde ho budou potřebovat.

Bez nemocnice to nejde

07. 10. 2023

bez punkce kolen a aplikace kortikoidů i do kloubíků by Mariánka nemohla udělat ani pár krůčků.

Moc děkujeme za každý příspěvek ❤️

Zbierku dosiaľ podporili 87 darcov

„Lindex pomaha“
500 Kč — Jana W pred 4 mesiacmi

„Držím Vám palečky , jste bojovnice !!!“
111 Kč — ŽANETA K. pred 4 mesiacmi

„Lindex pomaha“
1 100 Kč — Jana W pred 4 mesiacmi

1 000 Kč — Ondrej Dobias pred 4 mesiacmi

400 Kč — Eva pred 4 mesiacmi

„Lindex pomáhá “
200 Kč — Klára pred 4 mesiacmi

„Lindex pomáhá “
50 Kč — Monika T. pred 4 mesiacmi

„Lindex pomáhá “
152 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

„Lindex pomaha“
155 Kč — Deni pred 4 mesiacmi