Kateřinu s dcerkou Mariánkou srazil řidič na přechodu. Podpořme je!

Brno / Organizer: Kateřina Holíková zc.manzes@tak.ruj

{}
0 %

Kateřinu s dcerkou Mariánkou srazil řidič na přechodu. Podpořme je!

Amount raised 24 943 Kč of 20 736 Kč goal
Left -50 days
120 % z původního cíle
The campaign has ended 17. October 2023

Help by sharing

Jmenuji se Kateřina a sama vychovávám dcery, dvouletou Mariánku a šestnáctiletou Káju. Už déle jak rok se nacházíme v tíživé situaci. V květnu 2022 mě s dcerou Mariánkou (tehdy deseti měsíční) srazil taxikář na přechodu. S následky nehody se potýkám dodnes. Potíže s páteří a pánví, silné migrény, deprese, agorafobie a postkomoční syndrom mi neumožňují žít tak, jako před nehodou. Ačkoliv bych si to moc přála, není pro mě aktuálně možné vrátit se do práce. Původně jsem rodičovskou dovolenou plánovala na 2,5 roku. Vzhledem k okolnostem jsem si ji byla donucena prodloužit.

 

Důvodem prodloužení však není jen můj stav, ale také zdravotní stav Mariánky. Na jaře jí byla diagnostikována JIA (juvenilní idioapatická atritida). Jedná se o autoimunní onemocnění, které nezvratně poškozuje klouby. V současnosti je na chemoterapii a od srpna je k tomu i na biologické léčbě. Vzhledem k tomu momentálně nemůže nastoupit do MŠ či dětské skupiny. Mariánka je velice šikovná holčička, která se svým onemocněním statečně bojuje. Chůze je pro ni velice náročná, a proto potřebuje kočárek. Ten musí splňovat specifické požadavky vzhledem k tomu, že se jeho potřeba očekává i v pozdějším věku Mariánky. Jedná se především o nosnost, hmotnost, bezpečnost kočárku a celkové pohodlí s ohledem na zdravotní potřeby Mariánky. Kočárek musí být lehký, abych s ním i přes svoje zdravotní potíže byla schopna manipulovat. Již jsme jeden takový kočárek měly a obě s Mariánkou jsme s ním byly spokojené. Kvůli finanční tísni jsem však byla donucena jej nedávno prodat, abych mohla zaplatit nájem. Přála bych si proto pro Mariánku úplně ten stejný (https://www.vandastore.cz/cs/detske-hracky/thule/thule-urban-glide-2/akcni-sety/grey-melange/akcni-set-thule-urban-glide-2-grey-melange-on-black-2021-plastenka-madlo-vse-jako-darek-25436.html). Bezpečnost kočárku je pro mě nejdůležitější vzhledem k tomu, co se nám stalo. Tento kočárek všechny mé požadavky a bezpečnost především splňuje. Proto je i částka vyšší. Nyní situaci řeším nošením Mariánky v šátku, což má však negativní dopad na moje potíže s páteří. Zároveň se Mariánce v šátku nelíbí, a tak je pro nás jakákoliv cesta velmi náročná.

 

Posouzení náhrady škody pojišťovnou je stále v procesu. Stejně tak vyřízení invalidního důchodu a příspěvku na péči. Dávky SSP, na které jsem odkázaná, chodí nepravidelně, někdy vůbec. Je pro mě velice náročné zaplatit nejnutnější náklady (nájem, potraviny, základní potřeby…) a na cokoliv dalšího už nezbývá. Kočárek by jak Merince, tak i mně velmi pomohl. 


Poděkování

16. 10. 2023

Jste úžasní!!!

Strašně moc bych chtěla poděkovat každé z vás osobně, ale bohužel to není možné a tak vám všem do jednoho obrovské Děkujeme

A už teď můžeme slíbit, že se jednou až u nás už nebude potřeba o vaší pomoc podělíme a kočárek i s výbavou věnujeme za vás všechny dál k někomu kde ho budou potřebovat.

Bez nemocnice to nejde

07. 10. 2023

bez punkce kolen a aplikace kortikoidů i do kloubíků by Mariánka nemohla udělat ani pár krůčků.

Moc děkujeme za každý příspěvek ❤️

87 donations

“Lindex pomaha”
500 Kč — Jana W 2 months ago

“Držím Vám palečky , jste bojovnice !!!”
111 Kč — ŽANETA K. 2 months ago

“Lindex pomaha”
1 100 Kč — Jana W 2 months ago

1 000 Kč — Ondrej Dobias 2 months ago

400 Kč — Eva 2 months ago

“Lindex pomáhá ”
200 Kč — Klára 2 months ago

“Lindex pomáhá ”
50 Kč — Monika T. 2 months ago

“Lindex pomáhá ”
152 Kč — Anonymous donor 2 months ago

373 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Lindex pomaha”
155 Kč — Deni 2 months ago