Kateřina zůstala sama na dva nemocné kluky

Praha / Zbierku organizuje Kateřina Kopecká zc.manzes@aktak.avokcork

{}
0 %

Kateřina zůstala sama na dva nemocné kluky

Vybraných 48 991 Kč z 36 800 Kč
Zostáva -366 dní
133 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 23. jún 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem maminka dvou chlapců, Matýska a Kubíka. O chlapce se starám sama, s tatínkem dětí jsme se na přelomu roku rozešli a děti byly svěřeny do mé péče. V souvislosti s touto změnou jsme se dostali do krizové situace s bydlením.

Momentálně bydlíme v bytě, který sice vyhovuje specifickým potřebám mých dětí, ale je velmi nákladný. Z tohoto důvodu jsem podala žádost o sociální byt, avšak celý proces může trvat velmi dlouho.

Moc by nám pomohl příspěvek na 2 nájmy, abych mohla být klidná, že bydlení dětem zaplatím a že jim budu moct dopřát vše, co potřebují. Když aktuální bydlení neudržím, bojím se, že bych o kluky mohla přijít.

Oba chlapci jsou nemocní a mají specifické potřeby. Matýsek nosí brýle a má atopický ekzém. Kubík je předčasně narozený, s tím se váže mnoho zdravotních komplikací. Musím s ním pravidelně cvičit a rehabilitovat, abych podpořila jeho vývoj. I on má problémy se zrakem. Na jedno očičko je úplně slepý a druhé má zatíženě 9 dioptriemi. Bojujeme o to, aby Kuba viděl alespoň na jedno oko. Kuba je alergický na lepek, laktózu a kravskou bílkovinu, proto musím vařit ze speciálních potravin, které jsou více nákladné než běžné potraviny.

Nyní vyřizuji dávky, týkající se podpory bydlení, jejich částka je ale proměnlivá a opakovaně se mi stává, že mi ÚP kvůli banalitě dávky pozastaví, klidně i rodičovský příspěvek, a to se dozvím většinou v šibeničním termínu, kdy mám splatit nájem, nebo zaplatit chlapcům brýle a čočky.

Spolupracuji s OSPOD, s rannou péčí a s organizací Střep, všichni se mi snaží pomoc hledat cesty, jak chlapce zajistit, rozvíjet a ochránit.

Z minulosti mám dluhy, které aktuálně nemám z čeho splácet, ale již jsem se informovala o možnosti oddlužení ve chvíli, až si budu moct vydělávat. V době před dětmi jsem vždy pracovala a nikdy předtím jsem žádné příspěvky do státu nečerpala. Věřím, že se moje situace brzy zlepší. Nechci jako maminka volit mezi tím, zda budeme mít kde bydlet, nebo zda bude Kubík vidět.

Moc děkuji.

Sbírka byla spuštěna s doporučením sociálního pracovníka.

 

Díky

24. 05. 2021

Chci všem moc poděkovat. Jste úžasní. Bohužel Kuba ztratil poslední čočku,tak musí mít brýle. Bohužel nemám na nové. Ale má to i své klady. Pořád si dávám za vinu, že se nedokážu o kluky postarat,tak jak si zaslouží. Tak moc je miluju❤️

🙋👶👶

18. 05. 2021

Všem moc děkuju za krásné vzkazy 🤗 a také za pomoc.

Slzy štěstí

13. 05. 2021

Chtěla bych všem moc poděkovat.

Dnes jsem plakala štěstím, když jsem viděla jak se kluci k sobě tulí. I přes všechny potíže tento pohled je to nejkrásnější,co může máma vidět.

Moje děti jsou to nejlepší,co mám 💖🥰🥰

Zbierku dosiaľ podporili 58 darcov

15 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute pred rokom

121 Kč — Anonymný darca pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Přeji hodně sil❤️“
20 Kč — Anonymný darca pred rokom

50 Kč — Anonymný darca pred rokom

2 Kč — Anonymný darca pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

121 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Martin Hofmann pred rokom

373 Kč — Olga Mertlová pred rokom

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách
99 %

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách

Cesta k Baltu - Volume V
75 %

Cesta k Baltu - Volume V

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!
51 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!