Joker na cestách: Sbírka na nové auto pro klienty terapeutických dílen

Cheb / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Joker na cestách: Sbírka na nové auto pro klienty terapeutických dílen

Vybraných 98 594 Kč z 500 000 Kč
Zostáva 69 dní
20 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach


Cílem Jokeru je, aby i osoby se zdravotním postižením měly šanci žít plnohodnotný život. Pomáháme jim najít uplatnění na trhu práce, zapojit se do běžného pracovního života a být užiteční sobě, svému okolí i celé společnosti.

Tato sociální služba je určena osobám se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení, které mají ztížené uplatnění na trhu práce. Hlavním cílem služby je podpora uživatelů v pracovních návycích a dovednostech, rozvíjení a upevňování jejich motorických, psychických, sociálních a pracovních schopností a dovedností, pomoc při běžných úkonech osobní hygieny a při zajištění a přípravě stravy. Služba je poskytována klientům zdarma, a to ambulantně v dílnách, kavárně a na komunitní zahradě v Chebu.

Jak Sbírka pomůže?

Protože jsou tyto terapeutické dílny jediné svého druhu v celém okrese Cheb, jsou klienty Jokeru nejen chebané, ale i obyvatelé okolních měst a obcí.

Protože se jedná o osoby, pro které je cestování běžnou hromadnou dopravou velmi náročné, často i nemožné, sváží je do služby Jokeru a zpět domů hromadně automobilem.

Bohužel staré auto dosloužilo, letos vypovědělo službu tak, že klienti ze vzdálenějších míst musí zůstávat doma.

Služby terapeutických dílen využívá i můj syn Petr, který návštěvu dílen zbožňuje. Motoriku procvičuje ručními pracemi, ať je to malování obrázků, nebo lepení motivů, navlékání korálků a další činnosti. Mimo jiné, jezdí klienti na výlety např. do ZOO, podívali se terapeutických do dílen v Německu, navštěvují divadlo a především sami divadlo hrají. Kromě toho mohou pracovat na komunitní zahradě, kde si pěstují svoji zeleninu, sekají trávník a natírají vyvýšené záhony. Velký dík samozřejmě patří zaměstnancům, kteří mají božskou trpělivost a laskavost v srdci.

Protože se jedná o neziskovou organizaci, které tady není obdoby, rozhodla jsem se založit sbírku na koupi novějšího auta.

Pevně věřím, že se nám podaří získat cílovou částku a že auto pro klienty budeme moci koupit. Nejlépe takové auto, kam se vejde 6 až 8 klientů a invalidní vozík.


Všem dárcům ze srdce děkujeme.


Jak vznikl Joker?

Na začátku byla parta rodičů dětí se zdravotním postižením, která chtěla pomoci svým dětem s přechodem do dospělého života tím, že jim pomůže najít pracovní uplatnění. Jenže pro mladé lidi se zdravotním postižením v okolí žádná práce nebyla, a tak se rodiče rozhodli v roce 2004 založit Chráněné dílny Joker pro 5 lidí se zdravotním postižením. Za 20 let se Joker rozrostl na 7 provozů chráněných dílen s téměř 50 zaměstnanci a sociální službu Sociálně terapeutické dílny, kterou každoročně navštěvuje okolo 45 klientů z celého okresu Cheb.

Zbierku dosiaľ podporili 110 darcov

4 000 Kč — Anonymný darca pred 2 hodinami

75 Kč — Jakub Paulovič pred 2 hodinami

252 Kč — Anonymný darca pred 4 hodinami

„Věřím, že se to podaří 💞“
373 Kč — Anonymný darca pred 18 hodinami

1 000 Kč — Anonymný darca včera

500 Kč — Bára Volfová včera

300 Kč — Anonymný darca včera

270 Kč — N.S. včera

„Držím palce!“
777 Kč — Kateřina Binková včera

200 Kč — Šalátovy včera