Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Praha / Zbierku organizuje Michaela Mocková moc.liamg@aleahcim.avokcom

{}
0 %

Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Vybraných 28 340 Kč z 25 000 Kč
Zostáva -402 dní
113 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Sbírka hlásí 100 %, ale jedeme dál!

Čím více prostředků se vybere, tím více terapií můžeme Gábince dopřát. Gábi je každý týden na nějaké terapii, ať už je to ergoterapie či logopedie, hipoterapie, neurorehabilitace či lekce Feldenkraisovy metody. Tyto terapie máme dlouhodobě vyzkoušené a víme, že jí pomáhají posouvat se vpřed. U těchto terapií je také nezbytná pravidelnost a pak následná péče a trénink doma. Je to časově i finančně velmi náročné, ale víme, že to má smysl.

Děkujeme, že nám pomáháte!

---


Již jednou jsme díky štědrosti dárců mohli Gábince umožnit hipoterapie. Což ji neskutečně posunulo. Naše Gábinka je velmi houževnatá, zvídavá a veselá 4letá holčička. A jak nám už několikrát dokázala, je to veliká bojovnice! Trpí hypotonickým syndromem, tedy má nižší svalové napětí, než by potřebovala a do toho má hypermobilní klouby.

Působí jako „hadrová panenka“, ruce a nohy ji neposlouchají, má problém s hrubou i jemnou motorikou.

opožděný psychomotorický vývoj i málo vyvinuté centrum řeči. Ale i přes to všechno, je to takové naše malé sluníčko. Prognózy lékařů jsou stále nejisté, a tak se nepodařilo určit přesnou diagnózu. S Gábinkou od jejích 2,5 měsíců intenzivně cvičíme a rehabilitujeme. A neustále hledáme další možnosti na zlepšení jejího stavu. A proto žádáme dárce o pomoc.

Některé terapie pojišťovna nehradí

Pravidelně navštěvujeme mnoho terapií, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Jedná se o neurorehabilitace, hipoterapii, logopedii, praxi Feldenkraisovy metody a v neposlední řadě ergoterapii, kterou vnímáme jako stěžejní pro Gábinčin pokrok v jemné motorice a v tom, aby se rozmluvila. Naše holčička rozumí, ale nemluví. Pomohou jí, aby byla více samostatná v jídle a oblékání. Má velkou snahu, zkouší jíst lžičkou a vidličkou, sama si oblékne a sundá ponožky a tepláky.

Velmi Gábinku limitují „neohrabané" hypotonické ruce a prsty.

Gábinka má 7letého brášku Tomáška, se kterým má moc hezký vztah, je pro ni úplně ten nejdůležitější člověk na světě – její nejlepší kamarád, učitel i ochranář. Pro nás rodiče je to hezké a naplňující sledovat, jak spolu vycházejí. Tomášek Gábince často předčítá z knížek anebo jí ukazuje, co se ve škole učili. Trpělivě si s ní hraje a učí nové věci, které Gábinka moc hezky napodobuje.

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých terapiích a rehabilitacích. Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejplnohodnější život, aby se rozmluvila, byla více samostatná v jídle a oblékání.

Ze srdce děkujeme všem laskavým dárcům za jakoukoli pomoc. S úctou Gábinky rodiče a „velký“ bráška Tomík. 

PF 2023

02. 01. 2023

Milí dárci,

ráda bych vám i celému týmu znesnáze21 popřála radostné prožití vánočních svátků a v novém roce hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Moc děkujeme za vaši pomoc pro naši Gábinku!

Míša, Mirek, Tomášek a Gábinka Mockovi

Děkujeme všem milým dárcům

30. 10. 2022

Děkujeme moc všem milým dárcům za podporu a naději, kterou jste nám pro naši malou Gábinku dali. Věříme, že s Vaší pomocí se nám ji podaří rozmluvit, stejně jako jsme ji dostali na nohy. Za vybrané finance Gábince dopřejeme nejen ergoterapie, ale také hipoterapii a lekce Feldenkraisovy metody. Neskutečně si Vaší pomoci vážíme a my to nevzdáme. Velké díky Vám všem, Mockovi

Máme radost!

24. 10. 2022

Milý neznámý dárce, děkujeme za Tvou štědrost a už se taky těšíme, až bude Gábi slyšet široko daleko :-). Děkujeme!

Zbierku dosiaľ podporili 28 darcov

505 Kč — Anonymný darca pred rokom

„❤❤❤“
300 Kč — Irena Skalická pred rokom

„Gábinko, držíme s maminkou pěstičky ☀️🍀💐❤️“
500 Kč — Míša pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať jsi brzy slyšet široko daleko...“
1 500 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Richard Beneš pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom