Enterální pumpou nakrmíme malého bojovníka Lukáška

Vrchotovy Janovice / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Enterální pumpou nakrmíme malého bojovníka Lukáška

Vybraných 480 000 Kč z 252 000 Kč
Zostáva -88 dní
190 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 29. február 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dobrý den, jmenuji se Monika a jsem maminkou dvojčátek téměř dvouletých dvojčátek Elišky a Lukáška. Eliška se narodila zdravá a pro bratříčka je velkým vzorem.

Lukášek se narodil s vývojovou vadou (atrézií) jícnu a k tomu přidruženou srdeční vadou.

Těhotenství s dvojčátky probíhalo bez komplikací, v posledních týdnech se ukázalo na ultrazvuku více plodové vody. Doktoři tomu ale nepřikládali žádnou větší závažnost, až do 36tt, kdy byly u syna špatné průtoky pupečníkem a musel být proveden císařský řez.

Dvojčátka se narodila 36+5tt a pro nižší hmotnost jim lékaři chtěli zavést nosogastrickou sondu, kterou by dvojčátkům podávali výživu. Sondu se Lukáškovi nepodařilo zavést a ultrazvuk potvrdil závažnou diagnózu: atrézii jícnu.

Druhý den po narození byl převezen do motolské nemocnice, kde byl operován. Jícen však se nepodařilo pro velkou vzdálenost pahýlů spojit. Lukáškovi byla zavedena gastrostomie, kterou je až do dnes vyživován.

Operace jícnu se podařila až na čtvrtý pokus, kdy byl jícen operován spolu se srdcem v mimotělním oběhu. Po předchozích operacích Lukášek prodělal několik sepsí a pneumotoraxů, což jeho zdravotní stav zhoršovalo a dlouho potřeboval dýchací podporu. Domů za sestrou se Lukášek, po všech zdravotních komplikacích, dostal až v osmi měsících, proti své sestře je ve vývoji opožděn. Pravidelně dojíždíme na fyzioterapii, ergoterapii a logopedii. Terapie ho posouvají dopředu, začál krásně lézt, z čehož máme radost!

Máme před sebou ještě spoustu práce. Kvůli problémům v místě spojení jícnu, Lukášek nepřijímá stravu ústy a je krmen gastrostomií. Trpí refluxem a nemůžeme používat stříkačku. Proto potřebujeme enterální pumpu, na kterou bude pravidelně napojen několik hodin.

Jak sbírka pomůže?

Prosím o pomoc s pořízením vlastní enterální pumpy (přenosného dávkovače nutriční výživy) a zajištění potřebného zdravotního příslušenství k výživě (Enterální sety, které se musí často měnit, gastro hadičky, atd.). Dále bych Lukáškovi uhradila rehabilitace a rehabilitační pomůcky, případně inhalátor.

Moc Vám děkujeme a doufám, že se nám s Vaší pomocí podaří vše potřebné pro našeho malého bojovníka Lukáška pořídit.

Patrón zbierky 1

2613

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2613. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 194 darcov

20 000 Kč — Městys Maršovice pred 3 mesiacmi

102 Kč — Nepodstatné jméno pred 3 mesiacmi

5 000 Kč — Zornice Maršovice pred 4 mesiacmi

„Drachkov - Silvestrovský pochod 31. 12. 2023“
10 195 Kč — Obec Drachkov pred 5 mesiacmi

1 000 Kč — SDH Vrchotovy Janovice pred 5 mesiacmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Moniko, ať se vše Lukáškovi podaří a přeji Vám mnoho štěstí v roce 2024. VK“
5 000 Kč — VK pred 5 mesiacmi

„Buď spokojené miminko!“
127 Kč — Nepodstatné jméno pred 5 mesiacmi

„QR platby 25.12.-28.12.2023“
500 Kč — znesnáze21 pred 5 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi