Enterální pumpou nakrmíme malého bojovníka Lukáška

Vrchotovy Janovice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Enterální pumpou nakrmíme malého bojovníka Lukáška

Amount raised 459 898 Kč of 252 000 Kč goal
Left 7 days
182 % z původního cíle
The campaign has ended 29. February 2024

Help by sharing

Dobrý den, jmenuji se Monika a jsem maminkou dvojčátek téměř dvouletých dvojčátek Elišky a Lukáška. Eliška se narodila zdravá a pro bratříčka je velkým vzorem.

Lukášek se narodil s vývojovou vadou (atrézií) jícnu a k tomu přidruženou srdeční vadou.

Těhotenství s dvojčátky probíhalo bez komplikací, v posledních týdnech se ukázalo na ultrazvuku více plodové vody. Doktoři tomu ale nepřikládali žádnou větší závažnost, až do 36tt, kdy byly u syna špatné průtoky pupečníkem a musel být proveden císařský řez.

Dvojčátka se narodila 36+5tt a pro nižší hmotnost jim lékaři chtěli zavést nosogastrickou sondu, kterou by dvojčátkům podávali výživu. Sondu se Lukáškovi nepodařilo zavést a ultrazvuk potvrdil závažnou diagnózu: atrézii jícnu.

Druhý den po narození byl převezen do motolské nemocnice, kde byl operován. Jícen však se nepodařilo pro velkou vzdálenost pahýlů spojit. Lukáškovi byla zavedena gastrostomie, kterou je až do dnes vyživován.

Operace jícnu se podařila až na čtvrtý pokus, kdy byl jícen operován spolu se srdcem v mimotělním oběhu. Po předchozích operacích Lukášek prodělal několik sepsí a pneumotoraxů, což jeho zdravotní stav zhoršovalo a dlouho potřeboval dýchací podporu. Domů za sestrou se Lukášek, po všech zdravotních komplikacích, dostal až v osmi měsících, proti své sestře je ve vývoji opožděn. Pravidelně dojíždíme na fyzioterapii, ergoterapii a logopedii. Terapie ho posouvají dopředu, začál krásně lézt, z čehož máme radost!

Máme před sebou ještě spoustu práce. Kvůli problémům v místě spojení jícnu, Lukášek nepřijímá stravu ústy a je krmen gastrostomií. Trpí refluxem a nemůžeme používat stříkačku. Proto potřebujeme enterální pumpu, na kterou bude pravidelně napojen několik hodin.

Jak sbírka pomůže?

Prosím o pomoc s pořízením vlastní enterální pumpy (přenosného dávkovače nutriční výživy) a zajištění potřebného zdravotního příslušenství k výživě (Enterální sety, které se musí často měnit, gastro hadičky, atd.). Dále bych Lukáškovi uhradila rehabilitace a rehabilitační pomůcky, případně inhalátor.

Moc Vám děkujeme a doufám, že se nám s Vaší pomocí podaří vše potřebné pro našeho malého bojovníka Lukáška pořídit.

Patrons 1

2613

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2613. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

192 donations

5 000 Kč — Zornice Maršovice 1 month ago

“Drachkov - Silvestrovský pochod 31. 12. 2023”
10 195 Kč — Obec Drachkov 2 months ago

1 000 Kč — SDH Vrchotovy Janovice 2 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Moniko, ať se vše Lukáškovi podaří a přeji Vám mnoho štěstí v roce 2024. VK”
5 000 Kč — VK 2 months ago

“Buď spokojené miminko!”
127 Kč — Nepodstatné jméno 2 months ago

“QR platby 25.12.-28.12.2023”
500 Kč — znesnáze21 2 months ago

200 Kč — Anonymous donor 2 months ago

200 Kč — Anonymous donor 2 months ago

150 000 Kč — OSK PRAHA s.r.o. 2 months ago