Emmičku trápí DMO. Pomůžeme s rehabilitacemi!

Šenov u Nového Jičína / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Emmičku trápí DMO. Pomůžeme s rehabilitacemi!

Vybraných 7 694 Kč z 212 000 Kč
Zostáva 13 dní
4 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Emmička se narodila předčasně ve 24. týdnu, způsobila to infekce, kterou protrpěla.

Od narození strávila v nemocnici 4 nekonečné měsíce, kdy zažila své nejnáročnější chvíle. Kvůli nedostatečně vyvinutým plicím za ni dýchaly přístroje.

Přicházely další komplikace: prasklo jí střevo, podstoupila také operaci srdce. Vše zvládla a bojovala, nakonec nebylo dýchacích přístrojů dál třeba.

Kvůli předčasnému porodu a komplikacím však trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny - spastickou kvadruparézou s prevelancí na dolních končetinách.

Emmička kvůli svým omezením není soběstačná. Bohužel nezvládne ani běžné činnosti jako její vrstevníci. Bez pomoci se nemůže sama obléct, najíst, ani umýt. Emmička je šikovná a plenky nosí pouze na spaní, když potřebuje přes den na záchod, umí si ukázat prstem. Dle psychologického vyšetření je mentálně hodnocena na 2,5 roku.

Není schopná chodit, kvůli těžké spasticitě v nožičkách. Díky intenzivnímu cvíčení ujde 3 až 5 krůčků, dokud neztratí rovnováhu, samostaně nestojí.

Dojíždíme 2x týdně na dvou hodinové cvičení do cca 40 km vzdálené Arcady v Ostravě. Bez tohoto cvičení dcera nemůže fungovat, kvůli svalům, které jí musíme denně protahovat i doma.

Jak sbírka pomůže?

Manžel pracuje, ale pro mě je bohužel těžké si najít práci, která by šla skloubit s nabitým programem Emmičky: dovážení do Arcady, školky, kontroly u doktorů, využíváme také cvičení v lázních Klimkovice až 2x ročně s měsíčním pobytem.

Pojišťovna v Arcadě propláci pouze 1h/týdně, Emmička potřebuje aspoň 4h/týdně, také 1-2x ročně měsíční intenzivní cvičení.

Potřebujeme pro proto finance, které dceři umožní zlepšovat a překonat její pohybové omezení. Jejím snem je hrát si spolu dalšími dětmi hrát.

Finance bychom použili na nezbytné cvičení, a také na pořízení auta s větším kufrem a prostorem pro Emmičku. Potřebujeme převážet kočárek, který se nám sotva do našeho stávajícího auta vejde.

Je také velmi obtížné do auta dostat dceru, auto je malé a není snadné do sedačky dostat šestiletou holčičku. Větší auto by pro dceru určitě bylo komfortnější.

Přáli bychom si, aby dcera mohla nadále intenzivně cvičit a rozvíjet se. Je velmi šikovná a rychle se učí. Za každý případný finanční příspěvek Vám moc předem děkujeme.

Rodina Studených


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba. 

Patrón zbierky 1

2862

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2862. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 8 darcov

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„❤️“
500 Kč — Linda Karbanová pred 2 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

3 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi