Důstojné místo posledního odpočinku tříleté Martinky

Přelouč / Zbierku organizuje Charita Přelouč zc.satirac.kh.lerp@aksnivel.atir

{}
0 %

Důstojné místo posledního odpočinku tříleté Martinky

Vybraných 19 973 Kč z 20 000 Kč
Zostáva -350 dní
99 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Více než 10 let pracuji jako vedoucí služby Podpora rodiny Charity Přelouč. Rodinu pro kterou prosím o pomoc znám dobře, spolupráce trvá od června 2020 a za dobu spolupráce jsem měla možnost nahlédnout i do intimních oblastí rodiny. Nejbolestivější událostí v historii rodiny je úmrtní jejich 3 leté dcerky Martinky. Je to už více než 20 let, ale rodina na Martinku nezapomněla a mají stále bolest v srdci. Obzvláště maminka na ni stále vzpomíná a trápí se tím, že její dcera nemá důstojné místo odpočinku.

Rodina byla o Vánocích na návštěvě u příbuzných. Děti si hrály v kuchyni a Martince spadla hračka za elektrický sporák. Když se jí snažila vytáhnout dostala zásah elektrickým proudem. Přivolaní záchranáři už nedokázali holčičce pomoci a Martinka zemřela ve věku 3 let. Rodina dcerku pochovala na hřbitově v Třemošnici, kde bydleli. Nyní rodiny bydlí asi 40 km od tohoto místa a za Martinkou na hřbitov jezdí pravidelně s kytičkou.

Rodinu, a hlavně maminku, velmi trápí, že se do dnešní doby rodině nepovedlo Martince vystrojit hrob náhrobkem, kde by mohla mít pěkný nápis a vůbec důstojné místo posledního odpočinku.

Rodina má více dětí, potřeby živých členů rodiny jsou stále přednější. Otec pracuje, zároveň ale také splácí dluhy. Ano, rodiče ve finančním hospodaření dělali chyby, kterých teď litují. Jejich příjem jim nedovoluje tvořit si rezervy, nebo vydávat větší jednorázové částky.

V kontaktu s rodinou jsem měla možnost si uvědomit, že bolest rodičů ze ztráty dítěte není menší tím, že mají další děti. Bolest i smutek zůstává v jejich srdcích napořád.

Pomozte prosím, a umožněte svým příspěvkem této rodině vytvořit důstojné místo odpočinku pro jejich dceru Martinku, která zemřela, když jí byly 3 roky.

Za vybrané peníze rodina pořídí dětský žulový hrob s nápisem, pro místo posledního odpočinku jejich dcery Martinky.

Velice vám děkuji. Za sebe i za rodinu, která bude mít díky vám možnost důstojného místa pro dcerku, která odešla tak brzy.

Sbírka je spuštěna na doporučení Charity Přelouč, se kterou rodina dlouhodobě spolupracuje.

Zbierku dosiaľ podporili 8 darcov

„Hodně štěstí“
16 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Pavla Garcia Blanco pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Dárkyně z Přelouče pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Václav pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom