Dron pro 129. brigádu na Ukrajině

ČR / Zbierku organizuje Matyáš Zrno moc.liamg@onrz.saytam

0 %

Dron pro 129. brigádu na Ukrajině

Vybraných 302 502 Kč z 186 000 Kč
Zostáva -539 dní
163 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. december 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Hoši z 129. brigády mě doprovázeli při natáčení na chersonské frontě v říjnu. V Dudčanech, na linii dotyku, jsme se dostali pod minometnou palbu.

Nyní jsou na pravém břehu Dněpru a potřebují důkladně zmapovat nové ruské pozice na 2. straně kilometr široké řeky, a k tomu potřebují nový, lepší dron.

Dron pro ukrajinské vojáky

Vybrali si DJI Matrice 30. Vydrží ve vzduchu skoro tři čtvrtě hodiny, doletí až 8 kilometrů rychlostí až 23 m/s a především je odolnější vůči špatnému zimnímu počasí.  

Kluci z aerorozvidky ze 129.brigády jsou naši kamarádi z ragbyového oddílu z Krivého rohu. Hned první den války vstoupili do Teritoriální obrany. Ze začátku neměli nic, než kalašnikov a 4 zásobníky. Nyní jsou z nich profesionální vojáci, kteří vyhledávají pozice nepřítele a navádějí na ně dělostřeleckou palbu. Jejich původní profese?

Inženýr, střihač, právník. Těmhle neuvěřitelně odvážným mužům bychom rádi nyní pomohli!

Vybrané peníze půjdou na nákup dronu, který jim umožní lepší průzkum ruských pozic na druhé straně Dněpru. 

Pokud se nepodaří vybrat celá částka, kluci a jejich přátelé se na zbytek složí. Pokud se podaří vybrat více, dokoupíme další vybavení, které je pořád potřeba – náhradní díly, termovize atd.

Prosím, pomozte nám v této válce!

Dron je na místě!

19. 01. 2023

Ještě jednou srdečné díky všem dárcům! Dron pro 129. brigádu je na místě - osobně předaný vojákům ze vzdušného průzkumu. Můžete si vše prohlédnout zde: https://youtu.be/G6ZEFAx1FME

A pro připomenutí, jak to celé začalo: v říjnu jsme natáčeli s oddílem aerorozvědky na chersonské frontě. Skvělí kluci, původně kámoši z ragby... Vzali nás všude, starali se o nás jako o vlastní, dostali jsme se společně pod palbu ruských minometů. Poprosili nás pak, jestli bychom nepomohli vysbírat nějaké peníze na nový dron, který by mohl pracovat i ve špatném počasí a v zimě. Využili jsme tedy platformu znesnaze.cz sbírku a ejhle, do druhého dne se peníze sešly, Nakonec se vybralo 302 000, dron stál 233 000, takže zbude i na další dárečky :)

Nebylo to tak úplně snadné, dron tohoto druhu nekoupíte na rohu ve večerce, dost jsme se zapotili, ale nakonec se podařilo!

Zbierku dosiaľ podporili 294 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Za svobodu!“
450 Kč — 86 pred 2 rokmi

„Ať vám to lítá“
252 Kč — Bart pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Bijte Rusa ať se daří a máte vlastní stát a serte na EU.“
500 Kč — Michal Koucký pred 2 rokmi

„Sláva Ukrajině “
373 Kč — Martin S pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Juraj Bača pred 2 rokmi