Dopřejme zachráněným prasátkům chrochtat si blahem!

Štíty / Zbierku organizuje Azyl Štětinka, z. s. a BREAKFASTSTORY s.r.o. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Dopřejme zachráněným prasátkům chrochtat si blahem!

Vybraných 17 063 Kč z 200 000 Kč
Zostáva 80 dní
9 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Upřímní, čistotní a společenští.

Tak si většinou chrochtající štětináče nepředstavujeme, ač patří mezi nejchytřejší zvířata na světě. Neprávem je přehlížíme, zavíráme do malých prostor i velkochovů nebo je vystresovaná převážíme na porážku stovky kilometrů. 

Ve Starém Městě v Moravskoslezském kraji vzniká první prasečí záchranná stanice v ČR. Antonína s Veronikou k založení inspirovala jejich prasnička Mononoke. Ukázala jim, jak velké předsudky k citlivým stvořením máme, a jak krutě s nimi nakládáme. U sebe doma pečují o zachráněné, adoptované i nechtěné čuníky, kteří tu dožívají v přirozeném a láskyplném prostředí. Aby zvířatům zajistili potřebný komfort, mají zatím dva azylanty.

První je Jasmína, která sem doputovala z velkovýkrmny na maso. Kvůli deformaci horního patra neuměla sát mateřské mléko, takže nepřibírala a chřadla.

Různými oklikami se dostala do azylu, kde ji krmili, čistili nozdry a patro od bakterií speciálním roztokem. Postupně ji vypiplali a dnes je z ní hotová běžkyně, cestuje autem a miluje čištění uší. 

Druhou azylantkou je Tequilla, jejíž páníčkové v dobré víře následovali rady z internetu i zavádějící doporučení chovatelky.

Tequillu málo krmili, aby tolik nevyrostla. Nevěnovali jí ani dostatek času. Tihle tvorové potřebují každodenní kontakt se smečkou, disciplínu a řád. Do azylu dorazila podvyživená tak, že jí byla vidět páteř. Postupně se z ní ale vyloupla citlivá a jemná osobnost, která má misku s jídlem vymetenou dřív než Jasmína. Ráda usíná v náručí a hodně se směje (chrochtá :-).

Jak sbírkou prasátkům dopomůžeme ke spokojenému životu?

Prasátek by v azylu Štětinka přivítali víc, ale chybí místo. Váš dobrý skutek urychlí nákup vhodné louky. Na ní vyrostou zateplené domky, ohrady a dostatečně velké venkovní výběhy – jednoduché funkční stavby v co největším souladu s ekologií. Azyl se zaměří také na osvětu. Život a povahu prasátek tu budou poznávat děti, dospělí i rodiny. A také doporučujeme azyl Štětinku jako neotřelé místo pro firemní teambuilding!

Dopřejme zachráněným prasátkům místo, kde poznají život z té hezčí stránky a do konce života si budou chrochtat blahem.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 13 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 6 hodinami

777 Kč — Mirek pred 9 hodinami

777 Kč — Anonymný darca pred 12 hodinami

„Ať se mají jak v žitě :)“
1 000 Kč — Vladimír pred 14 hodinami

„O štětinu lepší svět.“
777 Kč — Helena pred 17 hodinami

709 Kč — Eva J pred 18 hodinami

„Díky za vaši práci.“
500 Kč — Anonymný darca včera

„Krásný záměr,držíme palce“
500 Kč — Helena R. včera

1 000 Kč — Katka Fialová včera

100 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami