Domovy seniorů volají SOS

ČR / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@avokavon.anitram

0 %

Domovy seniorů volají SOS

Vybraných 1 925 493 Kč z 1 490 841 Kč
Zostáva -1279 dní
129 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. jún 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Koronavirus zabíjí především ty nejzranitelnější z nás všech – seniory. Celá země dnes nosí roušky, abychom se vzájemně chránili. To je skvělé, ale nestačí to. Epicentrem nákazy se mohou stát domovy pro seniory. Bez přehánění je to časovaná bomba. Akutně jim chybí ochranné pomůcky a dezinfekce, které šíření koronaviru účinně brání. V prvních zařízeních se už nemoc bohužel rozšířila. Následky jsou tragické. Pojďme babičky a dědečky před koronavirem společně ochránit.

Spustili jsme sbírku pro domovy, které pečují o seniory, kde bylo potřeba co nejrychleji pomoci. Hned co se objevily zprávy o tom, že se v domovech seniorů nákaza šíří, kontaktovala Simona Bagarová (Management pro neziskovky) hlavního epidemiologa IKEM, Petra Smejkala s dotazem, co je nyní potřeba udělat. Odpověď byla jednoznačná:

Musí se zde zabránit šíření nákazy. V domovech seniorů jsou rizika mnohonásobně vyšší než v nemocnicích.“

Domovy nutně potřebovaly a stále potřebují ochranné oděvy, dezinfekce, roušky, štíty, zástěny mezi jednotlivé postele, jednorázové rukavice, případně rychlotesty. Všechny tyto prostředky postupně sháníme. Za vybrané peníze je nakoupíme a okamžitě rozvezeme. Jsme v kontaktu s domovy, kde je situace nejkritičtější.

V případě této sbírky rozhoduje rychlost. Jde skutečně o minuty. Jakýmkoliv příspěvkem reálně pomůžete chránit životy lidí, kteří se už bez pomoci neobejdou.

Management pro neziskovky

„Už týden jsme zapojení do projektu Roušky seniorům v rámci, kterého se skupinou dobrovolníků zajišťujeme výrobu a distribuci roušek. Za deset dní jsme stačili vyrobit a rozvézt 8000 roušek, a to díky díky Věznici Vinařice a Národnímu divadlu, kteří pro nás šijí. S distribucí nám pomáhá firma Gebruder Weiss.

Bohužel situace se zhoršuje a v domovech seniorů se objevili první nakažení, musíme reagovat rychle a zajistit kromě roušek i dezinfekční prostředky, které zabrání šíření nákazy.

Jsme rádi, že můžeme spolu s NF Pomoci spustit sbírku, která ukazuje, jak důležité je umět spojit management a srdce. To je to hlavní co umíme a to, čím se snažíme pomáhat.” Simona Bagarová, Management pro neziskovky

. . .

Zemřely dvě ženy z domova důchodců

Zařízení pro seniory a následná péče potřebují faktickou a efektivní pomoc

Slunce pro domovy seniorů

07. 05. 2020

Solární asociace darovala 500 tisíc korun

Když jsme se dozvěděli, že členové Solární asociace mezi sebou vybrali půl milionu korun na sbírku #SOSenioři, vyrazilo nám to dech. Domovy seniorů totiž stále potřebují ochranný materiál, aby mohly své klienty co nejlépe chránit. 

díky Asociaci budeme schopní i nadále nakupovat materiál od českých výrobců a distribuovat jej do zařízení. Moc si této podpory vážíme.💛

Včera jsme od předsedy dozorčí rady Jana Fouska a event manažerky Petry Pískové převzali symbolický šek. A nechyběl prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký.

DĚKUJEME.

Děkujeme ♥

27. 04. 2020

Probudili jsme se do pondělního rána s dobrými zprávami! Na sbírce je 1 milion korun. Jste neuvěřitelní. Děkujeme! A částka se brzy ještě navýší...

Sbírku podpořila Exekutorská komora ČR částkou 500 tisíc korun!‼️Nesmírně si daru vážíme.🙂👍

Minulý týden předal prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil naší ředitelce Darině Danielové symbolický šek. A trojici doplnil také Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb.

„Chceme, aby peníze z mimořádně úspěšné iniciativy Komory pomohly co nejefektivněji. Proto jsme zvolili Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, která má perfektně zmapovaný terén a nejlépe ví, jaké prostředky je třeba pro seniorské domovy zakoupit, a kde je situace nejnaléhavější."

#SOSenioři neutichá

11. 04. 2020

Společně jsme vytvořili pevný řetěz pomoci, na jehož začátku jste vy – milí dárci. 

Díky spolupráci s Asociace poskytovatelů sociálních služeb se nám daří dodávat ochranné pomůcky do celé země. Na fotce se můžete podívat do skladu v Táboře, odkud balíky - nejen od nás, rozváží Asociace spolu s dobrovolníky do zařízení pečující o seniory.

Má to smysl. DĚKUJEME každému z Vás. 💛

Patrón zbierky 1

Exekutorská komora ČR a Solární asociace. 

Finančními partnery sbírky se staly Exekutorská komora ČR a Solární asociace.

Zbierku dosiaľ podporili 1124 darcov

„Technický převod formou zlatého řezu u sbírky "Psychoterapie pro seniory po telefonu" - Nadace Krása pomoci“
-92 124 Kč — Nadační fond pomoci pred 3 rokmi

„technický převod prostředků na sbírku Ponožky od babičky -Elpida (18.1.2021)“
-21 000 Kč — Nadační fond pomoci pred 3 rokmi

500 000 Kč — Exekutorská komora ČR pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

500 000 Kč — Solární asociace pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

926 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Děkujeme šifrovací hře Bedna za nápad a inspiraci ;-) “
1 000 Kč — tým Nic nás nenapadlo pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
96 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů
61 %

Štědré Vánoce pro děti samoživitelů

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více
183 %

Vánoční sbírka pro toulavé psy z Gruzie, kteří by si zasloužili mnohem více