Dejme šanci Jirkovi, aby nemusel znovu přežívat na ulici

Praha, Dobřichovice / Zbierku organizuje Náruč z.s. zc.curankelops@anah

{}
0 %

Dejme šanci Jirkovi, aby nemusel znovu přežívat na ulici

Vybraných 408 516 Kč z 112 320 Kč
Zostáva -689 dní
364 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 10. máj 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Panu Jirkovi je 42 let a už více než rok je klientem našeho Centra sociální rehabilitace Náruč, z. s. v Dobřichovicích, které pomáhá lidem s psychickými problémy. Jiří se léčí v psychiatrické ambulanci s úzkostnou poruchou, má potíže komunikovat s okolím a často trpí depresemi. Jeho životní příběh je neradostný.

Narodil se předčasně matce alkoholičce, s diagnózou dětská mozková obrna a kvůli naprosté absenci potřebné péče trpí mnoha zdravotními problémy. Už řadu let ho provází úporné bolesti hlavy, které s jeho diagnózou a nedovyvinutou páteří souvisí. Velmi špatně chodí, má postiženou pravou část těla, pravou ruku má spastickou, téměř ji nepoužívá, a navíc trpí poškozením zraku.

Od dětství je plně invalidní bez výhledu na zlepšení zdravotního stavu, pobírá invalidní důchod 3. stupně. Navíc jeho rodinné zázemí bylo naprosto nefunkční. Celé dětství i v rané dospělosti až do smrti rodičů byl soustavně fyzicky i psychicky týraný, což mělo negativní vliv na vývoj jeho osobnosti.

Vlivem posttraumatické stresové poruchy je úzkostný, trpí pocity viny a vlastní neschopnosti. Má tendence izolovat se od lidí, je zcela pasivní, ale kvůli své současné situaci ani nemá možnost změnit svůj způsob života. Má za sebou několik sebevražedných pokusů.

Jeho otec ho několikrát donutil vzít si půjčky u různých nebankovních společností, které nikdo nesplácel. Po smrti otce (matka zemřela dříve) pan Jirka kvůli nevědomosti a strachu, aby nepřišel o bydlení, převzal po otci dědictví, jehož součásti byly i vysoké dluhy. O bydlení v exekuci tím pádem stejně přišel a stal se bezdomovcem, kterému nezůstalo nic než dluhy.

Jiří se tím velmi trápí (dluhy byly mimo jiné důvodem jeho suicidálních pokusů) a snaží se stále narůstající exekuce ze svého nízkého invalidního důchodu splácet.

Rádi bychom mu pomohli s oddlužením, aby mohl začít žít plnohodnotný život, ale kvůli částce, kterou bude muset hradit insolvenčnímu správci měsíčně po dobu tří let, co oddlužení potrvá, už nebude mít prostředky na zaplacení ani toho nejlevnějšího nájemného na sdílené ubytovně.

Proto touto cestou prosíme, pomozte panu Jirkovi, aby si mohl po dobu insolvence zaplatit bydlení na ubytovně a neskončil znovu na ulici mezi bezdomovci.

Pomozme mu společně uvěřit, že všichni lidé kolem něj nemusí jen ubližovat, ale že jsou na světě i ti, kterým není jeho osud lhostejný a chtějí mu pomoci. Dejme mu šanci pokusit se začít žít samostatný a spokojený život.

Děkujeme.

Sbírka končí...

07. 05. 2021

Jirka se díky Vám mohl vydat na cestu zpátky do života. Kráčí po ní statečně a s obrovským elánem. Nás v Náruči těší hlavně to, že, i když pořád potřebuje naši podporu, zvládá nové výzvy s čím dál větší mírou samostatnosti a s chutí do života. Věříme, že se z něj časem stane sebevědomý a zcela samostatný mladý muž.

Za podporu Vás dárců je Jirka velmi vděčný a rád by Vám všem touto cestou ještě jednou moc poděkoval.

:-)

06. 04. 2021

S úsměvem jde všechno líp.

Milí dárci.

05. 04. 2021

Do konce sbírky zbývá ještě měsíc a už se díky Vám, všem dobrým lidem, kteří nemyslí jen na sebe a nezavírají oči před trápením a bezmocí druhých, podařilo vybrat přes 400 000,-Kč. Je to pro Jirku obrovská pomoc a šance začít se postupně učit žít samostatně a začlenit se do běžného života.

Ty dva měsíce, co sbírka běží, byly pro Jirku (možná pro někoho z vás paradoxně) velmi psychicky vyčerpávající. Cítil obrovský strach a nejistotu, což prohlubovalo jeho psychické potíže, takže spolupráce s ním byla pro obě strany hodně náročná.

Návrh na zahájení insolvenčního řízení připravujeme a chceme s právní pomocí podat už příští týden a před pár dny se nám konečně podařilo zajistit pro Jirku bydlení. S naší pomocí si pronajal maličký byt, který je jeho prvním samostatným bydlením v životě. Stěhování bylo pro něj hodně náročné, ale spíš psychicky, protože veškerý jeho „majetek“ se vešel do kufru našeho firemního auta. Teď už je z něj „pan domácí“. V bytě se zabydluje a je na něm vidět radost i úleva. Pořád je hodně nejistý a potřebuje naši podporu, ale už přemýšlí o budoucnosti a plánuje, co by si chtěl díky Vám do bytu pořídit.

Z peněz, které se podařilo vybrat navíc, bychom chtěli nejprve Jirkovi pomoct vybavit jeho první domácnost vším, co je potřeba, a pak se věnovat především jeho zdraví. Jirka bude mít nejen kvalitní postel se zdravotní matrací, která mu snad konečně uleví od bolestí, ale díky Vám bude moct podstoupit intenzivní neurorehabilitační léčbu, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. Jirka je rád, že bude moct řešit i zubařskou péči. Rádi bychom ho zapojili také do nějakých aktivit v komunitě lidí s podobným handicapem např. formou společných pobytových zájezdů, které nabízejí různé organizace. Jirkovo přání absolvovat zahradnický kurz se snad taky splní. No a náš původní záměr – přispět Jirkovi po dobu insolvence na nájem se může protáhnout i na delší dobu, než na původně plánované tři roky.

Velice si vážíme Vaší pomoci a důvěry a budeme se snažit vybrané peníze využít co nejsmysluplněji tak, aby Jirkovi pomohly ke startu do „nového“ života, ale zároveň aby si uvědomoval jejich cenu a naučil se samostatně hospodařit.

Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 369 darcov

„Bojuj, jsi silný člověk. Přeju mnoho sil.“
200 Kč — Helena Macková pred 2 rokmi

121 Kč — Magdaléna pred 2 rokmi

„Držím všechny palečky ať se mu daří lépe a může žít bez starostí o dluh MV“
2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

150 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Panu Jirkovi přejeme hodně sil “
777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

925 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Držím palce a přeji hodně zdraví a štěstí“
10 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„:)“
777 Kč — Fabio Jungmann pred 2 rokmi

„Držíme palce Jirko a posíláme mnoho lásky.“
373 Kč — Magdaléna a Karel pred 2 rokmi

„Držím palce Jirko, ať v budoucnu potkáš co nejmíň zlých lidí ! A obrovský respekt všem co pomáhají ostatním a není jim lhostejné jejich okolí.“
1 000 Kč — Libor pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Charitativní dražba šatů z předávání cen Českého lva
100 %

Charitativní dražba šatů z předávání cen Českého lva

Nadějný režisér a otec rodiny náhle zemřel na vzácné onemocnění
176 %

Nadějný režisér a otec rodiny náhle zemřel na vzácné onemocnění

Příběh jednoho Chlapečka pokračuje
47 %

Příběh jednoho Chlapečka pokračuje