Dcerky srazilo na chodníku auto. Podpořme je

Poděbrady / Zbierku organizuje Tereza Gebertová zc.liame@ivokatsalhcakretadalv

{}
0 %

Dcerky srazilo na chodníku auto. Podpořme je

Vybraných 16 250 Kč z 35 000 Kč
Zostáva -1248 dní
46 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. september 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Mamince a dvěma holčičkám zasáhla před rokem do života vážná nehoda. Tereza a její dcerky šly domů ze školky po chodníku, když se z protisměru vyřítilo auto a smetlo je. S následky se perou dodnes.

Sbírka rodině pomůže ke zlepšení těžké životní situace. Holčičkám chybí léky (probiotika), mamince léky na bolesti. Část financí umožní nákup vybavení do školky – bačkůrky, pyžama, dále zaplacení školkovného a stravného. Děti také potřebují skříně do pokojíčku, ve kterém mají jen postel a psací stůl.

Řidička telefonovala za volantem a srazila maminku s kočárkem

„Starší dceru jsem stihla odstrčit. Ani nevím, jak se mi to v té rychlosti podařilo. Mladší, tehdy tříletá, dcerka vyletěla z kočárku a přeletěla auto. Mě smetlo také. Následovaly nejhorší minuty v mém životě,“ vzpomíná na těžké chvíle Tereza. Lidé hned přispěchali na pomoc. Malinkou dcerku dlouhých 6 minut resuscitovali, nakonec se ji podařilo oživit. Následoval letecký převoz do FN Motol.

V nemocnici podstoupila odebrání sleziny, napojení na plicní ventilaci, do hlavičky jí zavedli čidlo kvůli možným otokům mozku. Dívenka měla prasklou nadočnicovou kost a zlomenou křížovou kost. Lékaři ji uvedli do umělého spánku, nikdo nevěděl, jak na tom bude, až se probudí.

Starší dcerka vyvázla s otřesem mozku a následkem nárazu na obrubník měla v bříšku tekutinu. Zůstala týden na pozorování na dětské JIP. Tereze praskla nadoční kost a lebka na 4 místech. Lékaři se obávali krvácení do mozku. To naštěstí CT nepotvrdilo. I tak na tom nebyla vůbec dobře. Měla otevřenou tříštivou zlomeninu stehenní kosti, dislokovanou zlomeninu levé ruky a zlomeninu pravé ruky v zápěstí.

„Tou dobou jsem byla krátce hlášena na úřadu práce a hledala práci. Kvůli těžkému úrazu jsem připoutaná na invalidní vozík, a tak momentálně najdu práci jen stěží. Zatím zvládnu udělat jen pár kroků o berlích,“ popisuje svůj stav Tereza.

Rodina se tak potýká s finančními problémy. Velká část peněz jde na léky pro malinkou i pro matku. Tak tak zvládnou pořídit základní potřeby.

Zbierku dosiaľ podporili 16 darcov

249 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

150 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

250 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

400 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu