David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Praha / Zbierku organizuje Jan Masař zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Vybraných 690 611 Kč z 360 000 Kč
Zostáva 50 dní
192 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. august 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

David byl před nehodou velmi aktivní člověk, věnoval se sportu, především silniční cyklistice. Spolu s manželkou byli vášniví turisti, rádi vyráželi do hor na túry a v práci se na něj kolegové mohli vždy spolehnout. Rád a bez zaváhání pomohl každému, kdo potřeboval.

Když se blížily jeho 51. narozeniny rozhodl se pořídit si nové silniční kolo. V den po svých narozeninách vyrazil na tomto kole na obvyklý trénink, protože se připravoval na nadcházející závodní sezónu amatérských cyklistů. Aniž by tušil, byl to jeho poslední trénink na dlouhou dobu.

Na své trase po křivoklátských lesích sjížděl z kopce a na mokrém úseku se mu smeklo přední kolo, vyletěl ze zatáčky do příkopu a vážně se zranil.

Ještě si sám stihnul zavolat záchrannou službu. Rakovničtí záchranáři ihned přivolali leteckou záchrannou službu, která ho transportovala do Motolské nemocnice. Zde prodělal několik operací.

Vyšetření prokázala několik zlomených obratlů, přerušenou míchu, propíchnutou plíci a zlomenou lopatku. Následkem této nehody je David ochrnutý od prsou dolů. Snaží se sžít s invalidním vozíkem i novou životní situací.

Nyní je David hospitalizovaný na spinální jednotce FN Motol, podstupuje rehabilitace a ještě ho čeká dlouhá cesta, než se bude moci alespoň částečně vrátit k životu, na který byl zvyklý. Nicméně rozhodně nic nevzdává, nadále chce být aktivní i přes svůj handicap.

Jak sbírka pomůže?

Protože je David člověk se srdcem na pravém místě, který si o pomoc nikdy neřekl, ale naopak rád pomohl ostatním, nyní bychom jménem rodiny a kolegů rádi poprosili o pomoc my.

Výtěžek sbírky půjde na financování rehabilitací, pomůcek k rekonvalescenci, úpravě bydlení, auta a případně na upravené sportovní pomůcky. 

Děkujeme vám.

Patrón zbierky 1

3050

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3050. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 296 darcov

„QR platby 10.-16.6.2024“
1 500 Kč — QR platby pred 5 hodinami

1 221 Kč — Anonymný darca pred 16 hodinami

252 Kč — Anonymný darca včera

„Davide drž sa “
1 500 Kč — Mr.T pred 4 dňami

„Davide, myslíme na Vás a přihazuji ještě pár kaček .. Jana a Milan“
1 000 Kč — Jana pred týždňom

1 000 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Davide, bojuj, držím ti moc palce ať se znovu postavíš na nohy a vyrazíš jen tak na procházku s Jitkou. “
5 000 Kč — Zdeněk Crha pred 2 týždňami

200 Kč — Anonymný darca pred 2 týždňami

„Davide přeji ti hodně sil k překonání této těžké životní zkoušky. “
1 234 Kč — Petr pred 2 týždňami

„Davide buď silný. Důležité je, že jsi pořád mezi námi. Držim pěsti kamaráde.“
1 000 Kč — Vláďa Adam pred 2 týždňami