Darujte pečujícím odpočinek – malý obnos, nevyčíslitelná hodnota

Olomouc / Zbierku organizuje Zet-My, z. s. zc.ym-tez@avokazok.ramgad

{}
0 %

Darujte pečujícím odpočinek – malý obnos, nevyčíslitelná hodnota

Vybraných 12 932 Kč z 500 000 Kč
Zostáva 287 dní
3 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. máj 2025

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Tuhle sbírku zakládám na podporu spolku Zet-My a jejich odlehčovací služby „ZET“.

Spolek zkvalitňuje život rodin pečujících o děti i dospělé s kombinovaným a mentálním postižením tím, že jim poskytuje odlehčovací službu. Díky té zastoupí rodiče v péči o jejich dítě.

Já sama jsem pečující osoba a kvalita mého života a celé naší rodiny se výrazně zlepšila od dob, co jejich služby využíváme. Doma mám desetiletou dceru Julinku s postižením. Julinka má Angelmanův syndrom (těžká mentální retardace, porucha spánku, epilepsie, absence řeči, motorické opoždění vývoje, porucha rovnováhy) a potřebuje celodenní podporu. Tato péče je dlouhodobá a nepřetržitá.

Jen málokdo si umí představit, jak obrovská zátěž to je, nemáme možnost takřka si nikdy odpočinout, čelíme vysoké míře stresu, nemáme čas na ostatní členy rodiny, většinou nemůžeme pracovat a se svou rodinou se ocitáme v sociální izolaci.

Ze dne na den musíme najít nekončící trpělivost, pochopení a sílu. Julinka nám nedává prostor k vypnutí, bohužel díky poruše spánku ani v noci.

Zet-My nám pečujícím ulevuje zastoupením v péči: ambulantní, terénní i pobytová služba, pro mnoho rodin, jako je ta moje, je to jediná možnost odlehčení a my máme čas na věci, které se zdají ostatním běžné, čas pro sourozence a partnera, čas zajít si k lékaři, na nákup nebo třeba jen relaxovat, číst si knížku nebo vyrazit za sportem, kulturou.

Jak sbírka pomůže?

Peníze z této sbírky pomůžou vylepšit podmínky provozu spolku a poskytování služby pro Julinku a ostatní klienty.

Finanční podpora pomůže zajistit poskytovaní služby pro větší množství žadatelů. Je důležité si uvědomit, že některé rodiny si službu nemohou ani dovolit.

Spolek potřebuje zajistit pro naše děti bezpečný prostor a vybavení. Aktuálně potřebují opravu kuchyně a vybudování venkovního zázemí pro klienty, specializované hřiště, příspěvek na nákup automobilu pro převoz klientů atp. Moc bych si přála, aby takových služeb bylo v našem kraji více a byly dostupné kapacitně a finančně nám všem pečujícím.

Vyzkoušeli jsme jako rodina několik služeb, než se nám podařilo najít tu vhodnou pro naše dítě, klienta se speciálními potřebami. Většinou přišlo odmítnutí z důvodu náročnosti péče.

Naše okolí, přátelé i širší veřejnost jsou překvapeni, že tyhle služby nejsou snadno a běžně dostupné – jako např. volnočasové aktivity pro zdravé děti. Realita je mnohem krutější. Služby nejsou a jejich kapacity jsou silně nedostačující.

Prosím pomozte udělat dobrý skutek a darujte nám pečujícím odpočinek a usnadněte nám život. To co je pro Vás zdarma, má pro nás neformální pečující nevyčíslitelnou hodnotu. Srdečné díky!

Patrón zbierky 1

3061

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3061. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 26 darcov

150 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

1 221 Kč — JK pred 2 mesiacmi

85 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„❤️“
1 221 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Ať načerpáte sílu do dalších dnů a odpočinkem nasajete novou energii do žil...“
777 Kč — Zuzana H. pred 2 mesiacmi