Darujme rodičům po ztrátě miminka memory boxy

Štíty / Zbierku organizuje Dítě v srdci, z.s. a BREAKFASTSTORY s.r.o. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Darujme rodičům po ztrátě miminka memory boxy

Vybraných 11 200 Kč z 200 000 Kč
Zostáva 56 dní
6 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. september 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

„Jsem vděčná za memorybox, který jsem v porodnici dostala. Mohla jsem svou holčičku ustrojit, vytvořila jsem si otisky ručičky a nožičky, políbila ji a na cestu jsem jí nechala medvídka. Toho druhého mám doma na poličce a zapaluji u něj svíčky. Jsem šťastná, že na toto někdo pamatuje.“ (maminka Jana, Hradec Králové)

Přes 13 000 rodin. Tolik jich ročně přijde o dítě v různé fázi těhotenství, během porodu nebo po něm. V bezvýchodné situaci často nemají, jak zaznamenat vzpomínky na milované dítě. To pomáhají změnit memory boxy

Vzpomínkové krabičky pojmou všechnu lásku, péči i památku na zesnulé dítě. Jsou v nich připravené dvě stejné hračky, oblečení, sada na otisky nožiček a ručiček, pohádková knížka, hebká dečka, svíčka, olejíček a terapeutický sešit.

„Žádné ženě nepřeji, aby odcházela z porodnice s prázdnou náručí, ale každé ženě přeji, aby si odnesla vzpomínky jako my. Ty hmatatelné máme uložené v krabici, která je pro nás tím nejcennějším, co máme. Často se ke vzpomínkám vracíme. Holčičce jsme mohli přečíst pohádky na její další cestu, udělat otisky nožiček a namazat ji vonným olejíčkem, vůni si pamatuji dodnes.“ (maminka Dominika, Hradec Králové)

Jak memory boxy pomáhají a jak můžete pomoci vy?

Uchová rodičům co nejvíc vzpomínek a dodá jim pocit, že měli možnost být dobrými rodiči. I když nespravedlivě krátkou dobu. Hmatatelné vzpomínky podporují truchlení a pomáhají rodinám najít cestu zpět k životu, ve kterém s nimi dítě symbolicky zůstává. Důležitý je i pro zdravotnický personál, který má v náročnou chvíli v rukou konkrétní pomoc. Od Dítěte v srdci je dobře proškolený, jak pomůcku používat a s pozůstalými komunikovat.

Náklady na jeden memory box činí 2 500 Kč a organizace ho rodičům i více než polovině porodnic v ČR poskytuje zdarma. Jeho kompletace a distribuce není hrazena z dotace Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Boxů je ale potřeba čím dál víc, jen do porodnic se letos zasílá 500 ks. Bez podpory už Dítě v srdci není schopno projekt realizovat. 

Díky tomuto skutku nezůstane osmdesáti rodinám po smrti miminka prázdná náruč. Naplníte ji vzpomínkami, které zůstanou do konce jejich života.

Memory boxy jste již s námi jednou na Znesnáze podpořili, darujme tento dobrý skutek znovu! Děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 3 darcov

„Báječný nápad s obrovským přesahem, který dokáže ocenit každý, kdo prožívá takovou situaci. Je skvělé, že jej realizujete.“
1 000 Kč — Karina Vinšová včera

„Děkujeme za vaší práci “
200 Kč — Anna pred týždňom

10 000 Kč — Znesnáze pred mesiacom