Darujme nemocnému Martínkovi ergoterapie a vybavení pokojíčku

Blansko / Zbierku organizuje Lucie Jašková zc.liame@avoksaj.icul

{}
0 %

Darujme nemocnému Martínkovi ergoterapie a vybavení pokojíčku

Vybraných 12 137 Kč z 65 536 Kč
Zostáva 41 dní
19 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Lucie a jsem maminkou 3letého syna Martínka. Martínek se narodil jako zdravé miminko a celé těhotenství s ním proběhlo v pořádku. Zanedlouho po narození ale začal kolotoč událostí, kdy už jsem si všímala, že něco je s Martínkem v nepořádku. Například ve dne i v noci se probouzel v krátkých intervalech s nekončícím křikem, dále se u něj projevily problémy s režimem den/noc, problémy s přijímáním stravy, citlivost na zvuky, absence očního kontaktu, jako by Martínek nevnímal a byl v jiném světě, byl neverbální, neukazoval atd.

V 18 měsících věku jsem si vybojovala u pediatra M-CHAT-R dotazník, který vyšel pozitivní a my jsme se dostali s Martínkem ke klinické psycholožce a následně ke klinické logopedce do péče.

Martínkovy diagnózy jsou vývojová dysfázie, psychomotorická retardace, úroveň jeho schopností a dovedností je v tuto chvíli na úrovni max. 18měsíčního dítěte.

Martínek křičí, protože nerozumí, má velké problémy s řečí a porozuměním. Z neurologického hlediska má hypotonii a dyspraxii. Martínek je v péči dětského neurologa od jeho 1 roku věku i pro parézu faciálního nervu. Musíme cvičit i s pusinkou.

Martínka nyní čeká i magnetická rezonance mozku a EEG v celkové anestezii.

Dále vlivem psychického a fyzického vyčerpání jsem já (maminka) onemocněla rok po porodu roztroušenou sklerózou.

Bohužel ke vší smůle roztroušenou sklerózu má i tatínek již několik let.

Jak sbírka pomůže?

Nejsme v takové finanční situaci, že bychom si mohli dovolit Martínkovi koupit vybavení do dětského pokojíčku, které už nutně potřebuje i z hlediska svého vývoje. CITACE: Jediný pracující je tatínek, kterému se po práci zhoršují symptomy nemoci, je i denně vyčerpaný mimo práci.

Mně už rodičovský příspěvek bude končit a zůstanu v evidenci ÚP i se svým velkým pracovním omezením, předešlou práci už nemůžu vlivem nemoci vykonávat a invalidní důchod mi byl zamítnut i po námitkovém řízení, nyní jsem podala novou žádost. Budu muset taky pečovat o Martínka. Dále dům, ve kterém žijeme, máme zatížený hypotékou a zbývá ještě 25 let splácet.


Moc prosíme o pomoc, aby se Martínek rozvíjel a dělal pokroky. Potřebujeme ho posouvat kupředu i vzhledem k nemocem nás rodičů.

Dary použijeme v první řadě na úhradu ergoterapií.

V celém okrese, kde žijeme, nikde ergoterapie nejsou. Pomůžete nám tak i s cestovným za autobus a vlak, kdy jsme nuceni jezdit na ergoterapie 45 km daleko do Brna a zpět.

Díky ergoterapii se naučíme, jak s Martínkem efektivně pracovat, jak u něj rozvíjet dovednosti a věci, které mu nejdou a trénovat obratnost rukou.

Prosím, pomozte nám, aby Martínek trošku dohonil velké mezery ve svém vývoji.

Dále půjde výtěžek sbírky na vybavení dětského pokojíčku, kde má zatím Martínek jen postýlku od známých po jejich dětech.

Oblečení má nyní Martínek v obývací stěně. Potřebujeme nábytek na nožičkách (kvůli plísním) a šatní skříň, otevřený úložný systém na hračky (nácvik uklízení, kam co patří), stoleček, velkou nástěnku, kam dáme Martínkovi týdenní režim v obrázcích a další důležité pomůcky k jeho rozvoji.


Jsme vděční za jakoukoliv pomoc a moc děkujeme.


🍀 Dáváme vědět, co je u nás nového 🍀

05. 01. 2024


1) Poprvé nás navštívila u nás doma naše poradkyně Rané péče 🧡 (byli jsme delší dobu v pořadníku čekatelů). Poradila a podpořila nás, jak Martínka rozvíjet, co trénovat. Přinesla na zapůjčení vhodné edukativní hračky a terapeutické pastelky pro trénování správného úchopu.

Mimo jiné jsme probírali i vhodné terapie pro Martínka a jeho rozvoj - ergoterapie, senzorickou integraci.

Budeme rádi za podporu Vás dárců.


2) Čeká nás teď v lednu první návštěva SPC Blansko. Kde se nám mimo jiné vyjádří i ke vhodné mateřské školce - zda klasická s/bez asistenta pedagoga nebo speciální školka. Nyní Martínek dochází v pátky do dětské skupinky, kde jsou k němu moc ohleduplní 🧡


3) Půjdeme na vyšetření k naší klinické psycholožce a nové klinické logopedce (změna, aby byly logopedie intenzivní). Čeká nás i vyšetření u neurologa.Děkujeme 🧡

31. 12. 2023

Děkujeme dárcům s dobrým srdcem, kteří Martínkovi dosud přispěli. Moc si toho vážíme.

Dnes je poslední den tohoto roku. Do Nového roku 2024 přejeme všechno dobré a především klid a pohodu.


maminka Lucie

Zbierku dosiaľ podporili 25 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

2 000 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

777 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

150 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

500 Kč — Petra pred mesiacom

„Drzte se ❤️“
252 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

318 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi