Daneček v našem světě

Olomouc / Zbierku organizuje Hana Hrdinková zc.manzes@avoknidrh.anah

{}
0 %

Daneček v našem světě

Vybraných 24 000 Kč z 24 000 Kč
Zostáva -933 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. január 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Našemu synovi Danielkovi jsou 4 roky. Byla mu diagnostikována porucha autistického spektra a dodnes nemluví. Do 18. měsíců se vyvíjel zcela normálně, poté se však úplně zastavil, uzavřel, přestal vnímat dění kolem sebe a projevuje se hlučně a nepřirozeně.

Již před pár měsíci se nám díky vám podařilo vybrat částku na 2 měsíce ABA terapie pro našeho syna, která pomohla Danečkovi začít se v našem světě orientovat.

Aby mohl chlapec dělat i nadále pokroky potřebuje další měsíce terapie.

Díky ABA terapii jsme schopní prezentovat Danečkovi náš svět pro něj uchopitelnějším způsobem. Chlapec totiž nerozumí tomu, co jiné děti v rodinách a společnosti ostatních dětí odkoukají, jako běžné, nebo slušné chování. Terapeutka mě (maminku) učí, jak chlapci názorně předvádět vhodné vzorce chování. Já pak doma se synem znakuji, protože Daneček stále nemluví a ukazuji mu, co je vhodná reakce v dané situaci. Každý den je tak pro nás novou výzvou.

Jsme neuvěřitelně šťastní, že s pomocí této metody se tak Danielek mohl alespoň částečně (na pár hodin týdně) zapojit do běžné mateřské školy, ve které s ním pracuje pomocí metody z ABA terapie na naše náklady zaškolená asistentka. Daneček tak tráví čas mezi svými vrstevníky bez toho, aby byl negativně souzen okolím.

V současné době nemůže být ponechán bez dozoru kvůli hyperaktivitě a nevhodnému chování, které může být pro něj i jeho okolí nebezpečné. Často nám pláče zcela bez příčiny, ale stejně tak se s námi i rád směje. Emoční poruchy, křehký spánkový cyklus a netaktní chování jej trhají od okolí. Má dva sourozence, Davida (stejně staré dvojče) a Natálku (7letou holčičku).

Podporou sbírky přispějete našemu Danečkovi, aby se naučil žít v našem světě. Blíží se Vánoce a pro Danielka i pro nás jsou nejlepším dárkem právě další měsíce ABA terapie. Pevně věřím, že dokážeme prostřednictvím vás vybrat finanční prostředky a slibuji, že budu aktualizovat vše, čeho s vaší pomocí dosáhneme a jistě toho nebude málo.

OPRAVDU??? JSME V ŠOKU!!!! 😮

20. 12. 2021

MOC MOC MOC MOC A JEŠTĚ NĚKOLIKRÁT MOC DĚKUJI ZA VYBRANÉ PENÍZE. 🤗SLOVA TEĎ NEMÁME, ALE ČÍNY TY URČITĚ BUDOU. UDĚLÁM VŠE PROTO, ABY SE ZA VYBRANÉ PENÍZE DANIELEK POSUNUL DÁL A MOC RÁDI SE O TO S VÁMI PODĚLÍME. KRÁSNÉ VÁNOCE PLNÉ RADOSTI A ZDRAVÍ PRO VŠECHNY.🎄🎅🔔❄

Generalizace

14. 12. 2021

Daneček se učí, že na světě neexistuje jen jedno konkrétní tričko, auto, vláček apod., které se nám ho podařilo naučit, ale i jinak se odlišující (barvou, velikostí,kresbou,...) avšak svoji podstatou stejné položky: vláček dětský X vlak na kolejích, tričko dětské X tričko pánské apod.

Jinak se má Daneček dobře, skoro každý den modřina (hyperaktivita) a výkyvy nálad (pláč,smích, pláč,smích,.... bez příčiny). Snažíme se ho zapojit mnohem více mezi sourozence. 👦 👧👦

Se sourozenci 😍

14. 12. 2021

Daneček vždy doprovází Natálku a Davídka do školky ☺🥰

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

„Pojď pojď Danielku, jedem :-) “
20 636 Kč — Strejda z Brna pred 3 rokmi

„Hezké Vánoce, miláčku. Spolu to dokážeme. Děda, bába.“
2 112 Kč — Děda, bába pred 3 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Ať se daří “
500 Kč — Dada pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zachraňme Vilíka – čas běží
108 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
42 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
47 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem