Daneček v našem světě

Olomouc / Zbierku organizuje Hana Hrdinková zc.manzes@avoknidrh.anah

{}
0 %

Daneček v našem světě

Vybraných 24 000 Kč z 24 000 Kč
Zostáva -174 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. január 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Našemu synovi Danielkovi jsou 4 roky. Byla mu diagnostikována porucha autistického spektra a dodnes nemluví. Do 18. měsíců se vyvíjel zcela normálně, poté se však úplně zastavil, uzavřel, přestal vnímat dění kolem sebe a projevuje se hlučně a nepřirozeně.

Již před pár měsíci se nám díky vám podařilo vybrat částku na 2 měsíce ABA terapie pro našeho syna, která pomohla Danečkovi začít se v našem světě orientovat.

Aby mohl chlapec dělat i nadále pokroky potřebuje další měsíce terapie.

Díky ABA terapii jsme schopní prezentovat Danečkovi náš svět pro něj uchopitelnějším způsobem. Chlapec totiž nerozumí tomu, co jiné děti v rodinách a společnosti ostatních dětí odkoukají, jako běžné, nebo slušné chování. Terapeutka mě (maminku) učí, jak chlapci názorně předvádět vhodné vzorce chování. Já pak doma se synem znakuji, protože Daneček stále nemluví a ukazuji mu, co je vhodná reakce v dané situaci. Každý den je tak pro nás novou výzvou.

Jsme neuvěřitelně šťastní, že s pomocí této metody se tak Danielek mohl alespoň částečně (na pár hodin týdně) zapojit do běžné mateřské školy, ve které s ním pracuje pomocí metody z ABA terapie na naše náklady zaškolená asistentka. Daneček tak tráví čas mezi svými vrstevníky bez toho, aby byl negativně souzen okolím.

V současné době nemůže být ponechán bez dozoru kvůli hyperaktivitě a nevhodnému chování, které může být pro něj i jeho okolí nebezpečné. Často nám pláče zcela bez příčiny, ale stejně tak se s námi i rád směje. Emoční poruchy, křehký spánkový cyklus a netaktní chování jej trhají od okolí. Má dva sourozence, Davida (stejně staré dvojče) a Natálku (7letou holčičku).

Podporou sbírky přispějete našemu Danečkovi, aby se naučil žít v našem světě. Blíží se Vánoce a pro Danielka i pro nás jsou nejlepším dárkem právě další měsíce ABA terapie. Pevně věřím, že dokážeme prostřednictvím vás vybrat finanční prostředky a slibuji, že budu aktualizovat vše, čeho s vaší pomocí dosáhneme a jistě toho nebude málo.

ABA V MŠ

08. 12. 2021

Alespoň na pár hodin můžeme Danielka díky sbírce zapojit do dění v MŠ, kde se mu věnuje zaškolená asistentka. Tímto chci poděkovat všem co už přispěli, moc si toho vážíme, jste úžasní 👏😊

Výuka "ABY"

05. 12. 2021

Každý den, od 6:30 hodin bez ohledu na prázdniny, svátky a dovolenou. Pro maminku je to oběť, ale odměnou jsou i když malinké, tak alespoň nějaké pokroky😊 Režim je důležitý ⏰!!!

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

„Pojď pojď Danielku, jedem :-) “
20 636 Kč — Strejda z Brna pred 6 mesiacmi

„Hezké Vánoce, miláčku. Spolu to dokážeme. Děda, bába.“
2 112 Kč — Děda, bába pred 6 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

„Ať se daří “
500 Kč — Dada pred 7 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 7 mesiacmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách
99 %

Pomoc po požáru v Alzheimer centru v Roztokách

Cesta k Baltu - Volume V
75 %

Cesta k Baltu - Volume V

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!
51 %

Lucinka po leukémii to znovu rozjede v novém automobilu!