Další krok na Lukášově cestě z kómatu

Veselí nad Moravou / Zbierku organizuje Dagmar Rybecká zc.tsop@71kitnamor

{}
0 %

Další krok na Lukášově cestě z kómatu

Vybraných 15 681 Kč z 41 600 Kč
Zostáva -400 dní
38 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Lukáš byl do svých 29 let veselý zdravý muž. Před 8 lety jel se svým kamarádem autem jako spolujezdec. Po cestě dostal epileptický záchvat a přidala se zástava srdce. Ta trvala sice méně než 5 minut, ale i tak stihla napáchat velké škody. Po příjezdu do nemocnice následovala řada vyšetření mozku a vše se jevilo v pořádku.

Následně byl Lukáš převezen do FN, kde nastal zvrat. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního kómatu.

Po několika měsících strávených v nemocnici jsem si vzala syna domů. Od té doby jsem máma na plný úvazek a snažím se mu svou péčí pomáhat a dostat ho z nejhoršího.

Lukáš absolvuje několikrát ročně neurorehabilitační programy, kde se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Po každé rehabilitaci je vidět posun.

Na rehabilitace v Klimkovicích jste mu konec konců přispěli právě vy! Při rehabilitování a speciálních cvičeních se zaměřujeme na pohyb, aby dokázal ovládat své tělo a nebyl úplně závislý na cizí pomoci. Tyto pobyty spolu s masážemi a cvičením jsou velmi důležité na cestě k Lukášově posunu. Dnes má 38 let a je pořád odkázán na pomoc druhých. Aby mohl Lukáš rehabilitovat i doma zajistila jsem mu ambulantní relaxační ajurvédské masáže.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na relaxační masáže pro syna Lukáše. Jedna relaxační masáž trvá asi 3 hodiny a stojí 2 000,- Kč. Cílová částka je na 20 masáží, tj. 2x týdně po dobu 10 zimních týdnů.

Děkuji vám za podpoření našeho příběhu. Vážím si vaší pomoci a doufám, že částku vybereme a brzy vám budeme moci reportovat další posun!

Děkuji. Dagmar – maminka Lukáše

Zbierku dosiaľ podporili 16 darcov

50 Kč — Petr pred rokom

750 Kč — Anonymný darca pred rokom

120 Kč — Anonymný darca pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Jeden krůček na cestě pro Lukáše“
100 Kč — Petra Dohnálková pred rokom

2 112 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím palce.“
777 Kč — Ondra pred rokom

„Dúfam,že vám pomůžu “
252 Kč — Radoslav Šmiga pred rokom

777 Kč — Hermann Salzer pred rokom