Další krok na Lukášově cestě z kómatu

Veselí nad Moravou / Organizer: Dagmar Rybecká zc.tsop@71kitnamor

{}
0 %

Další krok na Lukášově cestě z kómatu

Amount raised 15 681 Kč of 41 600 Kč goal
Left -547 days
38 % z původního cíle
The campaign has ended 24. January 2023

Help by sharing

Lukáš byl do svých 29 let veselý zdravý muž. Před 8 lety jel se svým kamarádem autem jako spolujezdec. Po cestě dostal epileptický záchvat a přidala se zástava srdce. Ta trvala sice méně než 5 minut, ale i tak stihla napáchat velké škody. Po příjezdu do nemocnice následovala řada vyšetření mozku a vše se jevilo v pořádku.

Následně byl Lukáš převezen do FN, kde nastal zvrat. Lékaři ho uvedli do umělého spánku a po týdnu se probudil do vigilního kómatu.

Po několika měsících strávených v nemocnici jsem si vzala syna domů. Od té doby jsem máma na plný úvazek a snažím se mu svou péčí pomáhat a dostat ho z nejhoršího.

Lukáš absolvuje několikrát ročně neurorehabilitační programy, kde se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Po každé rehabilitaci je vidět posun.

Na rehabilitace v Klimkovicích jste mu konec konců přispěli právě vy! Při rehabilitování a speciálních cvičeních se zaměřujeme na pohyb, aby dokázal ovládat své tělo a nebyl úplně závislý na cizí pomoci. Tyto pobyty spolu s masážemi a cvičením jsou velmi důležité na cestě k Lukášově posunu. Dnes má 38 let a je pořád odkázán na pomoc druhých. Aby mohl Lukáš rehabilitovat i doma zajistila jsem mu ambulantní relaxační ajurvédské masáže.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na relaxační masáže pro syna Lukáše. Jedna relaxační masáž trvá asi 3 hodiny a stojí 2 000,- Kč. Cílová částka je na 20 masáží, tj. 2x týdně po dobu 10 zimních týdnů.

Děkuji vám za podpoření našeho příběhu. Vážím si vaší pomoci a doufám, že částku vybereme a brzy vám budeme moci reportovat další posun!

Děkuji. Dagmar – maminka Lukáše

16 donations

50 Kč — Petr 2 years ago

750 Kč — Anonymous donor 2 years ago

120 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Jeden krůček na cestě pro Lukáše”
100 Kč — Petra Dohnálková 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držím palce.”
777 Kč — Ondra 2 years ago

“Dúfam,že vám pomůžu ”
252 Kč — Radoslav Šmiga 2 years ago

777 Kč — Hermann Salzer 2 years ago