Baterie do elektrického vozíku pro Petra

Havířov / Zbierku organizuje Petr Šimek zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Baterie do elektrického vozíku pro Petra

Vybraných 1 652 Kč z 17 000 Kč
Zostáva 50 dní
10 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. júl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Petr a pocházím z Havířova. V životě jsem prošel různými profesemi, od číšníka, po úředníka v bance. V roce 2013 jsem dostal výpověď a 2 měsíce po propuštění těžkou mozkovou příhodu a ochrnul jsem na půlku těla.

Nebýt v té době mé lásky, která se o mě starala, vůbec nevím, jak by to se mnou dopadlo. Bohužel záhy dostala rakovinu s velmi rychlým průběhem a zemřela. Po 10 letech vztahu to pro mě byla nepředstavitelná rána. Zůstal mi alespoň pejsek.

Můj zdravotní stav postupně začal zhoršovat, přidala se k němu silná artróza krční páteře a také bederních obratlů a počaly mi vyrůstat výrůstky a tlačit na míchu. Následně se do toho přidala trombóza na pravé noze. Hrozila mi dokonce amputace pravé nohy. Ale to by mi zůstala zdravá pouze pravá ruka a skončil bych jako ležák.

Dle cévní chirurgie je u mě operace velice riziková a hrozí ztráta končetiny, špatná hojivost, možnost prasknutí tepny a uvolnění trombů do krve.

Pokud si budu nohu šetřit, tak se to může oddálit na několik let. S chodítkem se ale noha nedá šetřit, levá je ochrnutá a na pravou přenáším celou váhu těla, a tak musím používat elektrický vozík. Elektrický proto, že s mechanickým vozíkem bych v mém případě jezdil pořád dokola…

Nyní mi po 4 letech používání mého elektrického vozíku dosloužily baterie, které nezbytně potřebuji a se svými příjmy si nové nemohu dovolit.

S chodítkem ujdu několik metrů, noha je jako v ohni a mám bolesti při každém kroku. Po 30–40 metrech si musím sednout a odpočívat. Cesta okolo baráku mi tak trvá asi hodinu. Nemohu si vzít ani deštník – ten v levé ruce neudržím. Musím se silou držet chodítka a udržet rovnováhu. Krůček po krůčku.

Žiji sám, nyní v Mostě v podnájmu se svým pudlíkem, kterého musím chodit venčit.

Prosím, pomozte mi, abych se zase mohl důstojně dostat ven na svém elektrickém vozíku. Usnadníte mi tak cesty k lékařům a budu moci venčit pejska bez komplikací.

Děkuji mnohokrát za vaši pomoc.

Zbierku dosiaľ podporili 5 darcov

777 Kč — Anonymní dárce pred 3 dňami

373 Kč — Anonymní dárce pred týždňom

252 Kč — Anonymní dárce pred 2 týždňami

150 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

100 Kč — Anonymný darca pred mesiacom