Auto pro Tedíka

Praha / Zbierku organizuje Jakub Zůna moc.liamg@anuZ.bukaJ

{}
0 %

Auto pro Tedíka

Vybraných 820 310 Kč z 800 000 Kč
Zostáva -954 dní
103 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 16. október 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Když se náš syn Teodor narodil, nedýchal, což přivodilo trvalé vážné zdravotní následky. Přes to je však veliký bojovník, který toho za svou nelehkou cestu už spoustu překonal.

Vzhledem k Tedíkově stavu jsme začali potřebovat automobil. Do MHD s malým nesmíme a k lékařům nás musí vozit sanitky.

Na výlet nebo k prarodičům nás však sanitka nevezme, a tak bychom se rádi obrátili na vás. Automobil nemáme, dosud jsme ho nepotřebovali, rádi jsme cestovali vláčkem a na cestování po Praze nebyl třeba.

Podle lékařů a nutného prostoru pro všechny přístroje, které náš Tedík potřebuje, musíme vybírat auto typu MPV, či velké rodinné auto (mini-dodávka). To je totiž snadno předělatelné na auto s boční rampou pro vozík.

Taková auta, když jsou bazarová a mají ještě chvíli bezpečně sloužit, začínají na cenách kolem 800.000,- a státní příspěvek je bohužel až od 3 let věku postiženého dítěte. Budeme moc vděční, pokud se díky Vám jakkoliv přiblížíme k potřebné částce, pokud ji přesáhneme budeme si moci dovolit i další úpravy auta, které budou časem potřeba.

Moc děkujeme,

Jakub, Dorotea, Šarlota a hlavně Teodor Zůnovi

 

Tedíkův příběh

Čekali jsme úplně zdravého kluka. Tedík se narodil ve 39 týdnu, takže byl krásné donošené miminko. Vůbec netušíme, kolik po narození vážil nebo měřil. To v tu chvíli nebylo vůbec důležité, protože nedýchal...

Byl okamžitě převezen na JIRP ve všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Podstoupil hypotermii. To znamená, že mu v umělém spánku snížili tělesnou teplotu o několik stupňů. Cílem tohoto zákroku je, zachránit v mozku, co jde. Nebylo ale vůbec jisté, že Tedík přežije noc.

Seděli jsme u postýlky v nemocnici a drželi Tedíka za ruku. Těšili jsme se, že ho po třech dnech začnou vracet na normální teplotu a poté i probouzet. Připadalo nám to nekonečné. Když konečně Tedíkovi začali snižovat dávky sedativ, nic se nedělo. Tedík neměl žádné viditelné projevy, reflexy, samostatné dýchání, pohyby, nic...

Byl to veliký šok. Do toho všeho přišla první vlna Covidu, omezování a následný zákaz návštěv. Nic horšího jsme v životě nezažili. Nemohli jsme u něho být a doufat, že vnímá naši lásku a že mu to dodá sílu bojovat.

Když se po několika týdnech začalo vše uvolňovat a směli jsme s ním být alespoň patnáct minut denně, bylo nám řečeno, že se neobejde bez tracheostomie. Lékaři se snažili, aby byl bez ventilace, ale cenou bylo, že musel být prakticky denně dechově resuscitován. Tudíž po několika týdnech dostal termín a podstoupil operaci. Na tu ale reagoval velmi špatně.

Opět musel být několikrát resuscitován a tentokrát i srdeční resuscitaci a málem to nepřežil. Lékaři nás přesvědčovali, abychom přistoupili na DNR status (znovu neresuscitovat). Podle nich se jednalo o marnou péči a Tedík by jen trpěl. Díky Bohu to ale zvládl a byl stabilizován.

Pokračování v přiloženém odkazu...

Tedíkův deník

Tedíkův příběh

 

Konečná

18. 10. 2021

Sbírka už úplně skončila a my vám všem děkujeme za každou korunu, díky vám můžeme koupit automobil.

Konečně budeme s Tedíkem více pohyblivý.

700 dárců

15. 10. 2021

Před chvilkou jsme zaznamenali sedmistého dárce, moc děkujeme všem vám, kteří jste nám přispěli!

100%!!

09. 10. 2021

Moc všem děkujeme, cítíme velkou vděčnost!! Na začátku jsme ani nevěřili, že vybereme celou částku, prostě jsme se neodvážili ani doufat...

Zároveň pokud by jste nám chtěli ještě přispět, tak je to dalších 8 dní možné, částka sbírky jde i překročit. A proč ji překračovat? Ve skutečnosti potřebujeme ještě o něco víc, ale při zakládání jsme se ani neodvažovali si říct. Kdyby sbírka náhodou překročila i to co potřebujeme, tak se nebojte Tedík potřebuje různé pomůcky a rehabilitace, takže každá korunka bude využita na něj.


Děkujeme <3

Zbierku dosiaľ podporili 703 darcov

„Držíte se skvěle! Žehnáme a modlíme se.“
5 000 Kč — Medvědi pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Přeji hezké cestování Tedíku :)“
252 Kč — Pavlína pred 3 rokmi

„Zdravíme z Lišek :-)“
333 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Přejeme mnoho sil, myslíme na Vás 💪🏻“
1 500 Kč — Barbora Kotasová pred 3 rokmi

373 Kč — Štěpán Suchánek pred 3 rokmi

„Tedíku, přejeme ti spoustu sil a zdraví!!!“
777 Kč — Andrea Marie Šulíková pred 3 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
19 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
185 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
694 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!