Auto pro Tedíka

Praha / Organizer: Jakub Zůna moc.liamg@anuZ.bukaJ

{}
0 %

Auto pro Tedíka

Amount raised 820 310 Kč of 800 000 Kč goal
Left -1012 days
103 % z původního cíle
The campaign has ended 16. October 2021

Help by sharing

Když se náš syn Teodor narodil, nedýchal, což přivodilo trvalé vážné zdravotní následky. Přes to je však veliký bojovník, který toho za svou nelehkou cestu už spoustu překonal.

Vzhledem k Tedíkově stavu jsme začali potřebovat automobil. Do MHD s malým nesmíme a k lékařům nás musí vozit sanitky.

Na výlet nebo k prarodičům nás však sanitka nevezme, a tak bychom se rádi obrátili na vás. Automobil nemáme, dosud jsme ho nepotřebovali, rádi jsme cestovali vláčkem a na cestování po Praze nebyl třeba.

Podle lékařů a nutného prostoru pro všechny přístroje, které náš Tedík potřebuje, musíme vybírat auto typu MPV, či velké rodinné auto (mini-dodávka). To je totiž snadno předělatelné na auto s boční rampou pro vozík.

Taková auta, když jsou bazarová a mají ještě chvíli bezpečně sloužit, začínají na cenách kolem 800.000,- a státní příspěvek je bohužel až od 3 let věku postiženého dítěte. Budeme moc vděční, pokud se díky Vám jakkoliv přiblížíme k potřebné částce, pokud ji přesáhneme budeme si moci dovolit i další úpravy auta, které budou časem potřeba.

Moc děkujeme,

Jakub, Dorotea, Šarlota a hlavně Teodor Zůnovi

 

Tedíkův příběh

Čekali jsme úplně zdravého kluka. Tedík se narodil ve 39 týdnu, takže byl krásné donošené miminko. Vůbec netušíme, kolik po narození vážil nebo měřil. To v tu chvíli nebylo vůbec důležité, protože nedýchal...

Byl okamžitě převezen na JIRP ve všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Podstoupil hypotermii. To znamená, že mu v umělém spánku snížili tělesnou teplotu o několik stupňů. Cílem tohoto zákroku je, zachránit v mozku, co jde. Nebylo ale vůbec jisté, že Tedík přežije noc.

Seděli jsme u postýlky v nemocnici a drželi Tedíka za ruku. Těšili jsme se, že ho po třech dnech začnou vracet na normální teplotu a poté i probouzet. Připadalo nám to nekonečné. Když konečně Tedíkovi začali snižovat dávky sedativ, nic se nedělo. Tedík neměl žádné viditelné projevy, reflexy, samostatné dýchání, pohyby, nic...

Byl to veliký šok. Do toho všeho přišla první vlna Covidu, omezování a následný zákaz návštěv. Nic horšího jsme v životě nezažili. Nemohli jsme u něho být a doufat, že vnímá naši lásku a že mu to dodá sílu bojovat.

Když se po několika týdnech začalo vše uvolňovat a směli jsme s ním být alespoň patnáct minut denně, bylo nám řečeno, že se neobejde bez tracheostomie. Lékaři se snažili, aby byl bez ventilace, ale cenou bylo, že musel být prakticky denně dechově resuscitován. Tudíž po několika týdnech dostal termín a podstoupil operaci. Na tu ale reagoval velmi špatně.

Opět musel být několikrát resuscitován a tentokrát i srdeční resuscitaci a málem to nepřežil. Lékaři nás přesvědčovali, abychom přistoupili na DNR status (znovu neresuscitovat). Podle nich se jednalo o marnou péči a Tedík by jen trpěl. Díky Bohu to ale zvládl a byl stabilizován.

Pokračování v přiloženém odkazu...

Tedíkův deník

Tedíkův příběh

 

Konečná

18. 10. 2021

Sbírka už úplně skončila a my vám všem děkujeme za každou korunu, díky vám můžeme koupit automobil.

Konečně budeme s Tedíkem více pohyblivý.

700 dárců

15. 10. 2021

Před chvilkou jsme zaznamenali sedmistého dárce, moc děkujeme všem vám, kteří jste nám přispěli!

100%!!

09. 10. 2021

Moc všem děkujeme, cítíme velkou vděčnost!! Na začátku jsme ani nevěřili, že vybereme celou částku, prostě jsme se neodvážili ani doufat...

Zároveň pokud by jste nám chtěli ještě přispět, tak je to dalších 8 dní možné, částka sbírky jde i překročit. A proč ji překračovat? Ve skutečnosti potřebujeme ještě o něco víc, ale při zakládání jsme se ani neodvažovali si říct. Kdyby sbírka náhodou překročila i to co potřebujeme, tak se nebojte Tedík potřebuje různé pomůcky a rehabilitace, takže každá korunka bude využita na něj.


Děkujeme <3

703 donations

“Držíte se skvěle! Žehnáme a modlíme se.”
5 000 Kč — Medvědi 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Přeji hezké cestování Tedíku :)”
252 Kč — Pavlína 3 years ago

“Zdravíme z Lišek :-)”
333 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Přejeme mnoho sil, myslíme na Vás 💪🏻”
1 500 Kč — Barbora Kotasová 3 years ago

373 Kč — Štěpán Suchánek 3 years ago

“Tedíku, přejeme ti spoustu sil a zdraví!!!”
777 Kč — Andrea Marie Šulíková 3 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
109 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
48 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!
92 %

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!