Auto pro Maxíka

Benešov nad Ploučnicí / Zbierku organizuje Svitlana Mygalega zc.liame@48-48avlis

0 %

Auto pro Maxíka

Vybraných 287 921 Kč z 200 000 Kč
Zostáva -1363 dní
144 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 01. marec 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem maminka samoživitelka a starám se o mého syna Maxima, kterému je 12 let a trpí dětskou mozkovou obrnou. Když byly Maxíkovi čtyři měsíce, všimla jsem si, že se nepohybuje adekvátně ke svému věku. Ihned jsem své obavy začala řešit s lékařem, a začal kolotoč, o kterém se nám bohužel ani nesnilo. Jedná se o vrozenou vývojovou vadu v našem případě s omezenou motorikou. Maxíkovi dělá největší problém chůze. Pohybuje se převážně po kolenou, a když se postaví na nohy má pokrčená kolena a tím pádem s pomocí ujde přibližně 200 metrů. V chůzi si je ale velmi nejistý na delší úseky využíváme speciální vozík. Ten nám velmi usnadňuje pohyb. Maxík bohužel nemluví a je plně závislý na mně.

S nemocí se pojí časté návštěvy lékařů, rehabilitací, lázní a podobně.

K pořízení automobilu, který v Maxíkově stavu potřebujeme a do kterého by se nám vešel i Maxíkův vozík nám chybí částka 200 000 Kč.

Máme zažádáno o příspěvek na pořízení motorového vozidla, který doufáme, že dostaneme. Pokud by to tak nebylo, budeme muset zbylou částku do celkové ceny automobilu, která činí 400 000 Kč, dofinancovat sami.

I přes svůj handicap navštěvuje Maxík základní speciální školu, kde se mu moc líbí, a je tam rád.

V nedávné době jsme absolvovali operaci Achillových šlach, která by měla pomoci synovi zvládat lépe chůzi a o kousek ho posunout k samostatnosti. V pohybu nám taky hodně pomáhá tříkolka.

Péče o každé dítě je náročná, jak po stránce finanční, fyzické a v neposlední řadě i psychické. Troufám si říct, že u nemocných dětí to platí dvojnásob. I když mám někdy pocit, že už nemohu dál a dochází mi síla, podívám se Maxíkovi do oči, a vím že pro něj musím být silná. Pokud se rozhodnete přispět nám jakoukoliv částkou předem všem nesmírně děkujeme, posunete nás tak k větší svobodě.

Dobrý večer

07. 01. 2022

Tímto bych všem, kteří se finančně podíleli na sbírce na auto pro Maxika a cílovou částku se podařilo vybrat ještě před ukončením sbírky, chtěla velice poděkovat.

Díky Vaší pomoci, tak mohu pořídit auto, se kterým pro nás budou cesty k lékařům, na rehabilitace, do lázní, ale také na výlety, které syn miluje, jednodušší.

Do této doby jsem musela mechanický vozík skládat a vždy mu sundat kola, aby se mi vešel do kufru. 

V případě, že by se vybrala během zbývajících dní do ukončení sbírky ještě vyšší částka, bude použita na doplatek nové, speciálně upravené, autosedačky.

Ještě jednou všem mooooooc děkuji.🥰🥰🥰❤️

Dobrý večer

06. 01. 2022

Z celého ❤️ Monohokrat každému z vás děkujeme za Vaši ochotu pomoc, velmi si toho vážíme 🥰🥰🥰

Zbierku dosiaľ podporili 471 darcov

Anonymný darca 29.01.2022 373 Kč

Anonymný darca 28.01.2022 111 Kč

Nadační fond Propolis 33 28.01.2022 12 000 Kč

Anonymný darca 28.01.2022 555 Kč

Anonymný darca 28.01.2022 12 €

Anonymný darca 27.01.2022 2 112 Kč

Anonymný darca 27.01.2022 277 Kč

David 27.01.2022 100 Kč

„Hodně zdraví“

Anonymný darca 26.01.2022 500 Kč

Anonymný darca 26.01.2022 373 Kč

„Hodne sil“