Auto pro Lukášovy cesty do školy a na terapii

Černovice ( u Chomutova) / Zbierku organizuje Tereza Kantová zc.manzes@822avotnak

{}
0 %

Auto pro Lukášovy cesty do školy a na terapii

Vybraných 79 641 Kč z 200 000 Kč
Zostáva -764 dní
40 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem Tereza, maminka 14letého Lukáška, který hned po porodu musel bojovat o svůj život. Byl několikrát oživován, ale po 10 dnech umělého spánku se zázračně vzchopil a mě to nabylo neskutečnou energií a nadějí v normální život. Po 2 měsících jsme byli propuštěni do domácí péče.

Syn se potýká s diagnózou dětský autismus, těžké mentální postižení a hyperkinetický syndrom.

Lukášek chodí do 7 třídy speciální školy, která je od nás vzdálená 30 km, a kam denně dojíždíme. Dále jezdíme do Prahy (100 km), na terapie do Centra Terapie Autismu a k lékařům. Luky také moc miluje hory, jezdíme tam občas na výlety.

Naše auto už po letech dosluhuje. Potřebujeme pořídit jiné, abychom mohli dál jezdit do školy a na terapie.

Lukášek má ještě další dva sourozence, Davídka (7 let) a Aničku (4 roky). O děti se starám sama. Koupit auto, aby nám dlouho vydrželo, je absolutně nad moje možnosti. Splácím hypotéku na bydlení a další půjčku bych už neměla z čeho splácet.

Ráda bych pořídila auto, kterému můžeme důvěřovat a do kterého se všichni vejdeme. Cena se bohužel pohybuje okolo 600 000 Kč. V březnu podáme novou žádost o příspěvek na auto, doufáme, že nám úřad práce přispěje. Kamkoliv jedu, musím brát sebou všechny děti - ty mladší mi bohužel nemá kdo hlídat.

 

Lukášova cesta

Syn v důsledku postižení ze začátku vůbec nerozuměl řeči, ani dění kolem sebe. A tak jsem se musela začít hodně vzdělávat a aktivně vyhledávat pomoc. Nejprve jsme používali obrázky, abychom se spolu domluvili, a také jsme začali s terapií. Zúčastnili jsme se pobytu pro rodiče s dětmi s autismem, kde nás oba učili mimo jiné, jak rozvíjet hru a sociální dovednosti, a hlavně jak chodit na vycházky. Luky se bál úplně všude, bál se budov, bál se jít polní cestou, bál se všude a všech. To jsme velmi dlouho nacvičovali a vyplatilo se vydržet.

Také jsme v té době začali jezdit na různé terapie, které nám velmi pomáhají. Péče o Lukáška je náročná nejen kvůli komunikaci a porozumění různých běžných situací, ale i protože Luky je velmi pozadu i v sebeobsluze. Stále potřebuje pomoci při oblékání a veškeré hygieně. Stále se učíme být bez plen na noc, stále se učíme říct si o pomoc na toaletě, anebo když cokoliv nejde. Stále se spolu učíme a učit se budeme dál. Ale pořád jdeme dopředu. A to je pro mě obrovskou motivací.

Předem děkuji všem za jakýkoliv dar. Moc nám tím pomůžete pokračovat v naší cestě za tím, aby Lukáš byl jednou co nejvíce samostatný. Děkujeme, že nás na té cestě kus svezete.

 

 

Poděkování

02. 01. 2023

Dobrý den,

chtěla bych touto cestou poděkovat všem dárcům za obrovskou pomoc se zakoupením osobního automobilu pro mého syna Lukáška.

Lukášek je dnes už 15letý kluk. Měl ale velmi těžký vstup do života. Byl dlouho oživován, a tak jeho život provází dětský autismus, mentální postižení, hyperkinetický syndrom a je nemluvící. Už od jeho 3 let s ním jezdím pravidelně na terapie, které mu pomáhají v rozvoji sebeobsluhy, komunikace, a také porozumění. Díky těmto terapiím se Lukášek stále posouvá vpřed ve všech oblastech. Nyní přibývají i nová slova v jeho slovníku, a tak se teď nejvíc soustředíme na používání těchto nových slov. Lukáška také vozím do školy do vedlejšího města, kde navštěvuje 8. třídu speciální školy a celá výuka je mu tam přizpůsobena. Chodí tam moc rád.

Ovšem škola je od nás 30 km daleko a terapie a odborní lékaři 100 km daleko, takže bez vlastního auta se prostě neobejdeme. Lukáška téměř na všech cestách doprovázejí i jeho 2 mladší sourozenci, aby doma nezůstávali samotní.

Díky novému autu můžeme dál dojíždět do školy, k lékařům i na terapie.

Moc děkuji. Velmi si té pomoci vážím.

Tereza Kantová – maminka Lukáška

Logopedie

28. 03. 2022

V pátek jsme začali opět dojíždět do Prahy na logopedické nácviky do Centra Terapie Autismu. Pro Lukáška to byla hodina náročnější po té pauze, ale krásně opakoval slova a snažil se odpovídat na otázky, a také skládal puzzle. Mám z něj velikou radost :)

Luky to má navíc i vždy spojené s výletem, protože miluje metro. V centru Prahy zase není snadné zaparkovat, a tak vždy jedeme metrem 12 stanic. Teď jsme se navíc setkali s moc hodnou paní Evou, která Lukáškovi darovala nového čertíka Rudlu a moc za něj děkujeme❤. (Jeho původní čertík se totiž rozbil a moc Lukášovi chyběl.) Měl z něj takovou radost...všichni v metru jsme pak čertíka poslouchali celých 12 stanic a já i celou cestu domů a doma až do večera...😁💙.

Doufám, že teď už nám terapie jen tak nic nepřeruší. Sice kvůli cenám benzínu zvládneme jezdit jen 2x do měsíce, ale každá ta hodina stojí za to :)

Moc vám všem děkuji za dary a moc milé vzkazy, ty vždycky zahřejí :)

Přeji všem krásný den :)

Tereza, maminka Lukáška.


Máme nové slovo :)

16. 03. 2022

Lukášek se naučil nové slovo : KAKAO. Sice stále ještě říká KAKALO, ale je mi jasné, že vynechání písmene L bude chvíli trvat :) . I tak je úžasné sledovat, jak se Luky raduje, že mu rozumím :). Radujeme se všichni. Mladší sourozenci se, samozřejmě, i zasmějí výslovnosti, ale radujeme se všichni..... A já připravuji kakao moc ráda několikrát denně. Protože ráda upevním nové slovíčko v Lukyho slovníku :).

Ještě jednou vám všem moc děkuji za podporu, pomoc a důvěru. Moc si toho vážím. Moc to pro nás znamená.

Přeji všem krásný den :)

Zbierku dosiaľ podporili 134 darcov

1 000 Kč — Linda Vavřinová pred 2 rokmi

253 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 221 Kč — Linda kmoch pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Horáčkovi pomáhají a drží palce 😉🍀💫👋“
400 Kč — Petr Horáček pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Martin Burián pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Váš syn je úžasný bojovník a vy jste úžasná maminka, přeji hodně síly, obdivuji Vás.“
373 Kč — Klára P. pred 2 rokmi