Aktivní mechanický vozík pro Martina

Plzeň / Zbierku organizuje Martin Černý zc.manzes@kecydes

0 %

Aktivní mechanický vozík pro Martina

Vybraných 37 193 Kč z 34 000 Kč
Zostáva -1037 dní
109 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 27. máj 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

MartinČerný je 38letý vozíčkář, který se snaží užívat života naplno. Potkaloho však hodně těžkostí. V první roce života mu lékaři našli cystu napáteři, která rodinu navždycky ovlivnila.

„Začaljsem se dusit, a tak mě rodiče vzali do nemocnice, kde zjistili, že mám cystu.Stav byl natolik vážný, že už bylo pozdě na jakékoliv zákroky. Přerušila semi mícha a já tak skončil na vozíku,“ popisuje zlomový rok Martin.

Martin se snaží sehnat prostředky na zakoupení aktivního mechanického vozíku.Pojišťovna bohužel zaplatí jenom 45 000 korun a není v jeho finančníchmožnostech doplatit zbytek ceny, která činí necelých 34 tisíc korun.

CestaPraha-Plzeň

Dřívebohužel nebyla běžná integrace, a tak Martin nemohl chodil mezi zdravé děti.Základní školu vystudoval v Jedličkově ústavu v Praze, kde žil nainternátě. „Dokážete si představit, co to muselo být pro rodiče, když svéhomalého klučinu odváželi 120 km po okresních silnicích na internát a týden cotýden se s ním loučili,“ vzpomíná Martin.

Potése dostal na střední školu na obor asistent podnikatele, kterou, jak sám říká,ze své hlouposti nedokončil a vrátil se do rodné Plzně. Po necelém roce začalpracovat ve Sdružení občanů Exodus v Třemošné. „Nejdříve jsem pracoval vchráněné keramické dílně. Po nějaké době se zde otevřela druhá chráněná dílna,a to digitalizace dat. Ke které mám bližší vztah, protože práce na počítači měbaví,“ líčí.

Žítaktivně!

V roce2003 založil Martin společně s kamarádem florbalový tým vozíčkářů, kterýfunguje dodnes pod názvem SKH Meteor Plzeň. Účastní se florbalové ligyvozíčkářů. Mezi jeho další koníčky patří beerpong, parabox.

Martinje také vášnivý fanoušek FC Viktorie Plzeň a HC Škoda Plzeň, se kterými jezdí ina venkovní zápasy a do zahraničí. Mezi jeho největší zážitky patří zápas vlize mistrů FC Viktorie Plzeň s FC Barcelonou. Dále je velký fanda německéskupiny Rammstein. Nechyběl na žádném koncertě, který měli v ČR.

Zbierku dosiaľ podporili 81 darcov

158 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Martine, ačkoliv se osobně neznáme, tak když jsem Tě v Plzni párkrát potkala, tak si měl vždy úsměv na tváři. Tak ať ho máš s novým vozíkem ještě o kousek větší. ? ??‍? “
333 Kč — ??‍♀️ pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Charitativní dražba šatů z předávání cen Českého lva
100 %

Charitativní dražba šatů z předávání cen Českého lva

Nadějný režisér a otec rodiny náhle zemřel na vzácné onemocnění
176 %

Nadějný režisér a otec rodiny náhle zemřel na vzácné onemocnění

Příběh jednoho Chlapečka pokračuje
47 %

Příběh jednoho Chlapečka pokračuje