Zkáza Kachovské přehrady: pomozme místním obyvatelům!

Praha / Organizer: Nadační fond pomoci zc.arda@avokbelhc.ataner

0 %

Zkáza Kachovské přehrady: pomozme místním obyvatelům!

Amount raised 121 498 Kč of 252 000 Kč goal
Left -150 days
48 % z původního cíle
The campaign has ended 09. July 2023

Help by sharing

Na levém i pravém břehu Dněpru bylo zaplaveno na 80 vesnic, obrovské neštěstí se odehrálo 6. června. V důsledku exploze se protrhla hráz Kachovské přehrady na jižní Ukrajině. Rychlá záplavová vlna, která následovala, zasáhla civilní obyvatele, ohrožuje jejich životy a majetek, ale jsou zasaženy také tisíce hektarů půdy. Na místě od prvních hodin zasahuje ADRA Ukrajina.

Dle informací médií se jednalo o útok ze strany Ruska, který na území Ukrajiny probíhá cíleně od února 2022.

Jedná se o velmi vážné poškození samotné hráze, ale pak především o ekologickou katastrofu, která následovala spolu s explozí.

Následky zničení Kachovské přehrady

Pozice a lokalita zastává pro Ukrajinu velmi významnou ekonomickou úlohu, kromě následcích na životech místních obyvatel se mluví také o zaplavení tisíců hektarů půdy. Je tedy tuto událost možné označit za ekologickou katastrofu.

CITACE Kachovská přehrada je nazývána Kachovské moře (velikost 230 km x 25 km), zásobovala celou jižní Ukrajinu a také sloužila k zajištění obživy a obchodu v oblasti rybníkářství. 

Jak sbírka pomůže?

ADRA Ukrajina od prvních chvil monitoruje akutní potřeby a v koordinaci s místními úřady připravuje okamžitou pomoc lidem žijící v zasažené Chersonské oblasti. ADRA se zapojuje do pomoci dodávkami pitné vody a trvanlivých potravin, dopravou pomoci na místo od prvního dne dané události. Již 6. 6. byl vypraven první kamion.

Další realizovaná pomoc se nyní kromě pitné vody a potravin týká náhradní zdrojů elektřiny, vysoušečů, stanů, desinfekce atd.

ADRA Česká republika poskytne finanční pomoc na nákup dalších dodávek pitné vody a aktuálních potřeb v první fázi pomoci. Plánuje zde být pomocí dlouhodobě s následkem povodní. Zapojuje se také do edukace, jak se chovat při povodni a minimalizovat šíření infekčních chorob. 

ADRA Česká republika 

Pomáháme lidem v nouzi, v Česku i v zahraničí. Když přijdou povodně či vypukne požár jsme tu, abychom napravili škody na majetku i rány na duši. Když dojde k přírodní katastrofě nebo válečnému konfliktu, jsme tu, abychom zajistili lidem vodu, jídlo a střechu nad hlavou. Pečujeme o nemocné, děláme společnost osamělým, stavíme školy, vzděláváme. Lidem v chudých zemích dáváme šanci na lepší budoucnost, pomáháme jim postavit se na vlastní nohy a žít důstojný život. Naše práce mění k lepšímu životy lidí po celém světě. To vše díky pomoci našich laskavých dárců a dárkyň.

 

Patrons 1

Adra

Collection is co-organize with non-profit organization ADRA.

109 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 5 months ago

777 Kč — Anonymous donor 5 months ago

1 000 Kč — Tomáš 5 months ago

1 221 Kč — mka 5 months ago

10 000 Kč — Anonymous donor 5 months ago

252 Kč — Sýsa 5 months ago

1 221 Kč — Honza 5 months ago

500 Kč — Marcel N66 5 months ago

373 Kč — Anonymous donor 5 months ago

2 112 Kč — Anonymous donor 5 months ago