Vstříc zážitkům: Nové auto pro Báru a Adama

Prachatice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Vstříc zážitkům: Nové auto pro Báru a Adama

Amount raised 31 911 Kč of 300 000 Kč goal
Left 60 days
11 % z původního cíle
The campaign has ended 20. September 2024

Help by sharing

Vstříc zážitkům: Nové auto pro Báru a Adama


Jmenuji se Bára a narodila jsem se s genetickým svalovým onemocněním. Jde o SMA (spinální muskulární atrofie), při níž s přibývajícím věkem ochabují svaly v těle. Člověk tak postupem času ztrácí sílu a je víc a víc odkázán na pomoc druhé osoby.


Když lékaři rodičům oznámili mou diagnózu, nikdo si nedovedl představit, co všechno nás čeká. Rodiče to ale nevzdali a snažili se mi dopřát vše, co měli i mí vrstevníci. Navštěvovala jsem „běžnou" mateřskou školku, potom i základní školu. Moje dětství se kromě toho, že mě nejdříve vozili na kočáře a později na vozíku, nijak zvlášť nelišilo od ostatních.


Když mi bylo jedenáct let, narodil se můj mladší brácha Adam. Z počátku se vše zdálo být v pořádku. Ale když mu byly dva roky, projevilo se u něj stejné onemocnění, jako u mě. V mnoha ohledech už vše bylo jednodušší v tom, že rodiče měli zkušenosti. Na druhou stranu to byla další rána, s níž se bylo třeba vyrovnat. I Adam byl integrován mezi zdravé děti jak v mateřské, tak i základní škole.


Oba jsme vystudovali střední školu. Adam pokračoval na prachatickém Gymnáziu. Já jsem se rozhodla trochu se osamostatnit a studovala jsem střední školu sociálně-správní při Jedličkově ústavu v Praze. Takže internát a studentský život v hlavním městě😁Po návratu do Prachatic jsem se pak pustila ještě do studia na Vyšší odborné škole sociální.


Život na vozíku je dost často boj, ale my se rozhodli nevzdat ho. V současné době chceme pořídit nový automobil, který je pro nás nezbytností. Dopravujeme se s ním nejen k lékaři, ale samozřejmě i za kulturou nebo za poznáváním nových míst. Oba jsme si zažádali o příspěvek na automobil na Úřadu práce, který v případě kladného vyřízení žádosti může přispět částkou do výše 200 000 korun. Částka bohužel cenu automobilu nepokryje. Do automobilu se potřebujeme na vozíku vejít oba dva a takový automobil, který bude vyhovovat, může stát i 900 000 korun. I přesto, že oba na poloviční úvazek pracujeme, tak vysokou částku dohromady nedáme. 


Nikdy jsme o finanční podporu nikoho nežádali, teď ale zřejmě nastal čas. Pokud jsi dočetl/a až sem, chtěli bychom požádat o pomoc právě Tebe😉 Pomůže nám jakákoliv finanční částka, nebo třeba i „jen" sdílení, které náš příběh posune dál mezi víc lidí. 


Moc děkujeme🙂

31 donations

2 112 Kč — Anonymous donor 1 month ago

2 112 Kč — Anonymous donor 1 month ago

4 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

500 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago